Władze Lubomierza pozyskały blisko 4 miliony złotych

12
1486
UGiM Lubomierz

Burmistrz Lubomierza złożył wniosek o środki na inwestycje w gospodarkę wodno- ściekową, który został oceniony najwyżej. Wkrótce podpisanie umowy i w gminie ruszą prace.

 

 

 

Zarząd Województwa Dolnośląskiego dokonał oceny wniosków o środki na inwestycje w gospodarkę wodno- ściekową. W dniu wczorajszym na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pojawiła się aktualizacja listy rankingowej dot. złożonych wniosków w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

„Zgodnie z zamieszczoną informacją projekt Gminy Lubomierz pn.: “Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim w Gminie Lubomierz i budowa z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska” znalazł się w gronie projektów ocenionych – na pierwszej pozycji.” – poinformował Marek Chrabąszcz Burmistrz Lubomierza.

Gmina Lubomierz po podpisaniu umowy o dofinansowanie przez Burmistrza otrzyma 3.929.788 złotych.

12 KOMENTARZE

  1. Przebudowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska ,jak i Milęcice ,pamiętamy że w tamtym roku było pozyskane na to zadanie i nie zrobione ,ktoś to wytłumaczy?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here