Wiemy więcej o wczorajszym wybuchu w Wilkowie

1
2178
fot.: OSP Zagrodno

Wczoraj około godziny 15.50 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi odebrał zgłoszenie o pożarze zakładu utylizacji odpadów gumowych w Wilkowie. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Złotoryja, OPS Prusice oraz OSP Wysocko.

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że w wyniku wybuchu pieca doszło do pożaru hali i zawalaniu się części budynku. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki. – tłumaczą druhowie z OSP Zagrodno.

W zakładzie, w chwili, gdy doszło do pożaru, było około 20 pracowników. Niestety jeden z nich, 51 letni mężczyzna doznał rozległych poparzeń ciała. Na miejsce pożaru został zadysponowany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13 z Wrocławia. Poparzony pracownik w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Reszta pracowników zdołała się ewakuować zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe. Żadna z tych osób nie doznała obrażeń. – relacjonują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie, którzy wyjaśniają, iż z ogniem walczyło ponad 20 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego i ościennych powiatów, legnickiego, jaworskiego i bolesławieckiego, w tym: sześć zastępów z JRG Złotoryja, sześć zastępów z JRG Legnica, zastęp z JRG Bolesławiec, zastęp z JRG Jawor oraz dwa zastępy z OSP Prusice, dwa zastępy z OSP Świerzawa i po zastępie strażaków z OSP Wysocko, OSP Zagrodno, OSP Pielgrzymka, OSP Twardocice, OSP Sokołowiec, OSP Wojcieszów, OSP Olszanica (zabezpieczenie operacyjne powiatu), do tego Pogotowie Ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Ratownik 13, i Policja.

Po zakończeniu akcji gaśniczej na miejscu wykonane zostaną czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, policji i prokuratora. Te pomogą w wyjaśnieniu okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here