Wiemy ile będzie kosztował remont internatu w Lubomierzu

3
1032

Wyłoniona została firma, która wkrótce przystąpi do realizacji jednej z największych inwestycji w historii Lubomierza, czyli kompleksowej modernizacji energetycznej zabytkowego budynku Zespołu Klasztornego z Internatem.

 

Aktualnie jest to budynek mieszkalny – znajduje się w nim internat, dawniej był to klasztor sióstr benedyktynek. Obiekt powstał w XVI w. Budynek Zespołu Klasztornego z Internatem w Lubomierzu w najszerszym miejscu ma długość 100 metrów, szerokość kompleksu wynosi 91 m. Powierzchnia zabudowy to 3.139 m². Obiekt posiada 2-3 kondygnacje i jest częściowo podpiwniczony.

Przetarg na kompleksową modernizację energetyczną zabytkowego budynku władze Gminy Lubomierz ogłosiły w październiku ubiegłego roku. Potencjalni wykonawcy mieli dwa miesiące na przystąpienie do niego.

W ogłoszeniu mogliśmy przeczytać, iż planowana inwestycja dotyczy jedynie remontu fragmentów obiektu, w żaden sposób nie zmienia jego obecnego charakteru, układu komunikacyjnego czy przeznaczenia funkcjonalnego pomieszczeń. Teren znajduje się w strefie „A” ochrony konserwatorskiej i wszelkie prace budowlane wymagają uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

W ramach robót budowlanych przewiduje się:

  • modernizacja przegród zewnętrznych: dachu (budynek B i G), stropów, ścian,
  • wymiana okien zewnętrznych,
  • wymiana drzwi zewnętrznych,
  • wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (w części pomieszczeń),
  • modernizacja systemu grzewczego i ciepłej wody użytkowej wraz z wymianą kotła oraz wykorzystaniem OZE: pompy ciepła, a także zastosowanie systemu zarządzania energią,
  • modernizacja oświetlenia,
  • wykonanie nowego przyłącza energetycznego do nowo projektowanej kotłowni

Ostatecznie do przetargu przystąpiły cztery firmy. Wczoraj wyłoniony został wykonawca. Toruńska firma modernizację budynku zgodnie ze specyfikacją wyceniła na 10.850.537,91 złotych. Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu Burmistrz Lubomierza podpisze z wykonawcą umowę.

3 KOMENTARZE

  1. Najpierw uwalili nowiutkie okna warte grubo brudził niszczyli i do poiero po puł roku je zasłonili taką mamy edukację i nadzór farsa ładnie otynkowali ale reszta to dziadostwo brud i tempo lipa

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here