Wideo. Uroczy wilczek bawi się w lesie

0
4128

Nadleśnictwo Bolesławiec udostępniło film z fotopułapki z uroczym, małym wilczkiem, który bawi się w lesie. Jest też ważne przesłanie.

 

Fotopułapka zamontowana w lesie przez Nadleśnictwo Bolesławiec uchwyciła beztroską zabawę małego wilczka. Zwierzę radośnie podskakuje i macha dużymi uszami. Do nagrania jest jednak ważne przesłanie. Leśnicy apelują, by pod żadnym pozorem nie zabierać młodych zwierząt z lasu.

Natura ma proste rozwiązania i mechanizmy ukierunkowane na przeżycie, naprawdę nie musimy jej pomagać. Jeśli więc zobaczycie takiego słodkiego dzieciaka w lesie to ZOSTAWCIE GO W JEGO DOMU. To jest najlepsza rzecz jaką możecie dla niego zrobić. Inną sprawą jest, że są ludzie , którzy dla pieniędzy i chęci zysku potrafią takie dzieciaki wyciągać z nor i gniazd. Dla chęci posiadania i poskromienia czegoś dzikiego….Młode wilczki np. są zabierane i sprzedawane do hodowli lub przetrzymywane i traktowane jak psy….choć psami nigdy nie będą… – informuje Nadleśnictwo Bolesławiec.

Niestety co roku młode zwierzęta są przywożone chociażby do “Klekusiowa” Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Nigdy nie należy zabierać młodych zwierząt z lasu. Robimy im w ten sposób krzywdę.

https://www.facebook.com/nadlesnictwo.boleslawiec.lasy.panstwowe/videos/698903837364012/

 

-/ autor: eLuban.pl /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here