Weź udział w Crossie Gryfitów. Spędź majówkę na sportowo

0
477

Wielkimi krokami zbliża się trzynasta edycja Biegu Gryfitów w Gryfowie Śląskim.W najbliższy piątek, 3 maja Stowarzyszenie Aktywny Gryfów Cross Gryfitów zaprasza do udziału w zawodach sportowych, które odbędą się na dwóch dystansach – 10 i 21 km.

 

 

Trasa jak zawsze prowadzi wokół Jeziora Złotnickiego. Pozornie może wydawać się łatwa, w końcu okolice to Pogórze Izerskie – kilka pagórków ,malowniczy las i śpiew ptaków. Rzeczywistość niejednokrotnie weryfikowała przygotowanie zawodników do startu w zawodach. Jeśli ktoś myśli o podium, to trasa wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego. Limit czasu pozwoli na start praktycznie każdemu, kto ma do czynienia z bieganiem. Organizatorom zależy zarówno na wysokim poziomie sportowym, jak i na rodzinnej atmosferze.

Zapisy na bieg nadal są otwarte. Do listy startowej można się dopisać na stronie internetowej: https://formularz.czasomierzyk.pl/104.

W tegorocznym pakiecie startowym znajdziecie kilka przedmiotów. Każdy z uczestników otrzyma sok jabłkowy, z dużą zawartością serca (i owoców). Jabłka użyte do produkcji soku zostały zebrane z lokalnych, przydomowych sadów przez członków Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MOCNI z siedzibą w Uboczu. Soki zostały wytłoczone w manufakturze Inkubator Spichlerz Świeradów-Zdrój.

Do tego każdy otrzyma ręcznik z logo Crossu i gadżety ufundowane przez Nadleśnictwo Świeradów. Nie zabranie też posiłku regeneracyjnego.

Każda osoba kończąca bieg otrzyma medal, a najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe.

W klasyfikacji Open kobiet i mężczyzn za przebiegnięcie dystansu 21 km najlepsza kobieta i mężczyzna otrzymają 400 zł, a pozostałe miejsca podium to w kolejności 300 i 200 zł. Na dystansie 10 kilometrów najlepsi otrzymają w kolejności 300, 200 i 100 złotych. Przewidujemy również nagrody rzeczowe i vouchery oraz losowanie różnorodnych nagród wśród osób zapisanych na bieg.

Zawodom będą towarzyszyć biegi dziecięce (klasy I – VIII) zorganizowane przez GSZS w Gryfowie Śląskim.
Bieg CROSS Gryfitów 2024 dla dzieci odbędą się 3 maja, na zakolu rzeki Kwisy.
Warunkiem uczestniczenia w biegu jest przekazanie potwierdzonego przez rodziców/opiekunów oświadczenia o zgodzie na start, zgodzie na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczeniu o stanie zdrowia. Uczniowie biorący udział w biegu pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Początek godzina 10.30 plac Kwisonaliów – zakole Kwisy – Gryfów Śląski

Kategorie wiekowe

1. Dziewczęta i chłopcy rocznik 2015 – 2016 i młodsi klasy I i II
2. Dziewczęta i chłopcy rocznik 2013-2014 klasy III i IV
3. Dziewczęta i chłopcy rocznik 2011-2012 klasy V i VI
4. Dziewczęta i chłopcy rocznik 2009-2010 klasy VII i VIII

Dystanse

1 kategoria wiekowa około 0,5 km
2 kategoria wiekowa około 0,5 km
3 kategoria wiekowa około 1km
4 kategoria wiekowa około 1km

Będzie możliwość zapisania się na bieg w dniu zawodów w biurze zawodów mieszczącym się w ratuszu (ul. Rynek 1) od godz. 8.30 do 9.00. Organizatorzy biegów dziecięcych zastrzegają, że zawody nie odbędą się w razie bardzo obfitych opadów deszczu.

Udział w biegu jest bezpłatny, a dla uczestników przewidziane będą nagrody.

Za miejsca I-III duże medale.
Dla każdego uczestnika medale pamiątkowe.
Ponadto każdy uczestnik otrzyma bon na naleśniki oraz wodę i owoc.

Dekoracja zdobywców pierwszych 3 miejsc w każdej kategorii wiekowej odbędzie się w rynku około godziny 12.15 – 12.30.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Biegu Gryfitów, a mieszkańców gminy Gryfów zachęcamy do kibicowania na starcie i mecie, jak i na trasie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here