We Lwowie szyją apteczki dla żołnierzy, w Lwówku Śl. pomogą je wyposażyć

0
558

We Lwowie szyją apteczki dla walczących ukraińskich żołnierzy, a w Lwówku Śląskim przygotują ich wyposażenie.

 

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy wielu uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy schronienie znalazło w Lwówku Śląskim. Tylko w fundacji św. Krzysztofa przebywa obecnie blisko 130 osób.I to właśnie wśród tych osób jest pani Natalia z Lwowa, która przyjechała z mamą i córką.

Jak tłumaczy ks. Waldemar Wesołowski rzecznik prasowy Diecezji Legnickiej, kobieta poinformowała, że przy lwowskiej archikatedrze wspólnota parafialna szyje dla żołnierzy apteczki, które pojadą na front. Potrzebowali jednak do nich pełnego wyposażenia. Z pomocą przyszedł prezes fundacji ks. Krzysztof Kiełbowicz, który wraz z jedną z firm farmaceutycznych z Wrocławia organizuje wyposażenie tych apteczek.

“Fundacja zapewnia uchodźcom z Ukrainy mieszkanie i wyżywienia, dlatego zwraca się z prośbą o pomoc w postaci żywności. Fundację można wesprzeć także finansowo przez zrzutka.pl Mile widziane są płody rolne, które fundacja może odebrać własnym transportem. Kontakt: +48 608 658 937″ – zwraca się z prośbą ks. Waldemar Wesołowski.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here