Wczasowicze podrażnieni chlorem w Świeradowie-Zdroju

0
201

Pierwsze informacje mówiły o grupie 23 osób, które uskarżały się na dolegliwości po kąpieli w hotelowym basenie. W związku z tym, że istniało podejrzenie zatrucia chlorem, na nogi postawiono wszystkie możliwe służby.

Do zdarzenia doszło przed 17. opiekun wraz z grupą 22 dzieci w wieku od 8 do 12 lat po kąpieli w hotelowym basenie zaczęli uskarżać się na reakcje alergiczne. O zdarzeniu natychmiast powiadomione zostały odpowiednie służby. W związku z tym, że istniało podejrzenie zatrucia chlorem na nogi postawiono wszystkie możliwe służby.

Na szczęście, wbrew wstępnym ustaleniom, obrażenia okazały się niegroźne i poszkodowane osoby nie wymagały hospitalizacji.

W Hotelu Magnolia 2 w Świeradowie-Zdroju potwierdzono, że w wodzie znajdującej się w basenie jest zwiększona ilość chloru. Trójka dzieci ma lekko podrażnioną skórę, a ich stan nie wymaga hospitalizacji. W chwili obecnej na miejscu pracują służby, straż pożarna, policja oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu. O zdarzeniu powiadomione zostało również zarządzanie kryzysowe.
– usłyszeliśmy od Magdaleny Juźwickiej, oficera prasowego KPP w Lubaniu.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji nadmierna ilość chloru mogła dostać się do basenu na skutek awarii jednego z urządzeń. Sprawę obecnie wyjaśnia policja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here