Wchodzą na posesje pod różnymi pretekstami. Uważaj

0
2820

Podjeżdżają samochodem pod posesję. Wchodzą na nią i bacznie rozglądają się wokół. Gdy ktoś nimi się zainteresuje podają różne preteksty. A to zgubili się, a to szukają pracy, a to coś sprzedają. Jest apel policji.

 

„Policjanci z Lwówka Śląskiego ostrzegają przed osobami, które pod różnymi pretekstami próbują wejść na teren posesji, a potem okraść. Szczególną uwagę policjanci kierują do osób mieszkających na wsi, bo niestety bywa, że gospodarstwa i domy pozostają otwarte”. – wskazują lwóweccy policjanci, którzy opisują jedną z kontrowersyjnych sytuacji.

„W miniony weekend mieszkańcy jednej z wsi na terenie gminy Wleń zwrócili uwagę na pojazd, który „kręcił się” po ich miejscowości. Osoby w nim przebywające rozpytane przez czujnych mieszkańców poinformowały, że szukają pracy. Nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że wjeżdżały na posesje, które mogły wydawać się na niezamieszkałe.” – tłumaczy starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Jak wiemy, mężczyźni ci jeździli bordowym busem marki mercedes.

Tuż przed weekendem głośno było także o „odwiedzinach” na posesjach m.in. na terenie gminy Lwówek Śląski mężczyzn poruszających się starym fordem mondeo i próbujących sprzedawać fotowoltaikę, którzy nie bardzo potrafili odpowiadać na pytania o sprzedawany przez siebie produkt, a którzy to wyjątkowo bardzo interesowali się tym, co znajduje się na posesjach.

Policjanci apelują o czujność, o zamykanie terenu posesji, domu i mieszkania.

„Pamiętajmy, że nie wszystkie osoby są życzliwe. Bywa, że pod byle pretekstem, najczęściej do osób starszych samotnie mieszkających próbują wejść do mieszkań. Oferują często do sprzedaży różne towary, usługi, które są tylko przykrywką. To najczęściej oszuści, którzy zanim kogoś okradną, robią rozpoznanie. Na pytania osób obcych, przykładowo o sąsiadów, kiedy ich nie ma, kiedy wracają do domu, czy pracują i gdzie, nie wchodźmy z nimi w dyskusje. Bądźmy zatem przewidujący oraz nie lekceważmy podobnych sygnałów.” – apelują policjanci, którzy wskazują, iż w razie stwierdzenia niepokojących faktów natychmiast należy dzwonić na numer alarmowy 112.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here