W złości na byłą partnerkę podpalił jej samochód

6
2047
fot. Policja Lwówek Śląski

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 36-letni mieszkaniec Bolesławca. Mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie mienia poprzez podpalenie samochodu swojej byłej partnerki. Powodem jego zachowania była złość na partnerkę w związku, iż musiał oddać jej samochód po ich rozstaniu. Teraz o dalszym losie awanturnika zadecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

W miniony piątek, 16.04.2021 r., dyżurny lwóweckiej komendy powiadomiony został o pożarze samochodu zaparkowanego na ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim. Na miejsce skierowany został partol, który potwierdził zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że auto najprawdopodobniej zostało polane benzyną i podpalone. W wyniku zdarzenia spaleniu uległo częściowo wnętrze pojazdu oraz instalacja elektryczna.

Mężczyzna przed przybyciem policji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został ujęty przez funkcjonariuszy. Powodem dla którego 36- latek dokonał zniszczenia mienia był fakt, iż był zły na byłą partnerkę, ponieważ po ich rozstaniu musiał jej oddać pojazd.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here