W sklepach brakuje cukru. Co się dzieje?

22
6002
24jgora.pl

W jeleniogórskich sklepach od przeszło już tygodnia brakuje cukru. W tych, których zostało jeszcze trochę zapasu panują limity, najczęściej 10 kg na osobę. Półki świecą pustkami.

 

Z jeleniogórskich (i nie tylko) dyskontów dochodzą do nas bardzo niepokojące relacje, z których wynika, że w sklepach brakuje cukru, a ludzie wykupują resztki zapasów jak szaleni! Sprawdziliśmy to i rzeczywiście sytuacja odbiega od normalności. W większości sklepów półki świecą pustkami, a tam gdzie jest jeszcze niewielki zapas cukru panują limity zakupu.

Dyskonty nie mogą zamawiać cukru z hurtowni! Pracownica jednego z jeleniogórskich sklepów przekazała nam informację, że system, w którym składają zamówienia nie daje już możliwości hurtowego zakupu cukru. Sytuacja jest problemem ogólnopolskim.

Klienci już w zeszłym tygodniu wykupowali cukier hurtowo. Relacjonuje pracownik sklepu w Podgórzynie.

Niedawno pisaliśmy o tym, że w sklepach zaczyna brakować oleju. Ta sytuacja była spowodowana przerwą w imporcie zbóż z Ukrainy ogarniętej wojną, które były najważniejszym surowcem do tworzenia oleju. Dlaczego więc brakuje cukru? Otóż ma na to wpływ wiele czynników. Jedna z odpowiedzi stała się już sztandarową wersją rządzących – „dzieje się tak przez wojnę w Ukrainie”. Wzrost cen nawozów spowodował, że producenci cukru ograniczyli produkcję.

Jak twierdzi przedstawiciel Agrounii, informacja o tym, że cukier w połowie 2022 roku zdrożeje była już dostępna kilka miesięcy temu. Z tego też wynika, że za źle zorganizowany handel cukrem w hurcie zapłacą wszyscy Polacy. Niemal pewne jest to, że gdy cukier wróci na półki Polskich sklepów, jego cena poszybuje do góry. W jednym ze sprawdzanych przez nas dziś sklepów cena brakującego już cukru sięgała kwoty 4,39 za kg, a to jeszcze nie najwyższa cena! Jak dowiadujemy się z ogólnopolskich portali informacyjnych cena za kilogram cukru, w niektórych częściach kraju dochodzi nawet do 6 zł za lg.

Jak komentują sytuację klienci sklepów?

To nie jest normalne. Herbaty już nie słodzę, kawę piję gorzką. Wchodzę do sklepu i muszę chodzić z uruchomionym kalkulatorem w telefonie, bo ceny rosną z wizyty na wizytę, a zakupy robię średnio raz w tygodniu. – twierdzi klientka jeleniogórskiego sklepu.

-/24jgora.pl/-

22 KOMENTARZE

  1. Jest to normalny sposób działania spekulacyjnych spółek handlu hurtowniczgo wstrzymuje się dostawy żeby podnieść cenę zrobić panikę ,i w polski sposób nachapać się na sztucznie wywoływanych brakach jest okazja .W Aldim też brakowało ale teraz jest po 4,99zł . Wczoraj byłem w Niemczech to cena 0,79 euro i był.Ale jak sprzedało się polskie cukrownie Niemcom to teraz Polak będzie płacił dużo więcej niż Niemiec aby unich była taka cena .Tak jest w wielu przypadkach

  2. Jak po brakach wraca towar to jakby jego wyższa cena staje się drugorzędna, a najważniejsze, że jest produkt. Kolejna próba manipulacyjna celem przykrycia istoty problemów obecnej sytuacji, która wcale nie wynika z wojny czy epidemii, a z nieudolnego zarządzania. Tak to jest jak w obliczu pandemii zamyka się ludziom możliwość leczenia, w obliczu inflacji drukuje pieniądze, w obliczu zagrożeń rozwala wojsko i lekką ręką oddaje uzbrojenie. No cóż jedyna nadzieja, że ludzie się w końcu obudzą ze snu, w który zapadli w marcu 2020 roku, a może i wcześniej….

  3. Brawo obserwator, bardzo trafna ocena sytuacji,sprzedawali wszystko za bezcen roznej masci balcerowicze lewandowscy rostkowscy,tuski,jeszcze troche to nic by polskiego nie bylo!PiS tez nie wszystko robi dobrze ale w obecnej sytuacji lepszych nie widze!

  4. Gopodarka rynkowa też wymaga specjalistów!Ludzie będący z wykształcenia historykami powinni trzymać się od niej z daleka!!!A poza tym cukier jak cukier ale z wodą zaczynają się problemy!!!!

  5. Marcin Bustowski Wam powie na YT jak jest. Bieda plus. Zimno plus. Inflacja plus. Węgiel minus. Żywność minus. To nowe programy żydoamerykańskiej frakcji okrągłostołowej. Śpijcie dalej barany.
    Na Lecie Agatowym wszyscy na mieście tacy uśmiechnięci chodzili, a niee – zacisnęli zęby w drodze po chrust+ 😉

  6. A rząd tak krzyczy że w Białorusi bieda i bieda i że upadnie Rosja. Gówno prawda!!! Tam przynajmniej kupisz bez żadnego problemu węgiel do tego tanio. Aborcja legalna. Dodatkowo rubel białoruski jest więcej wart niż złotówka. Naprawdę jest super.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here