W oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa

2
711

W kościołach trwają ostatnie przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kilkadziesiąt szopek można podziwiać w kościele Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim, wyjątkowe zmiany zachodzą także u Franciszkanów.

 

 

Trwający adwent w Kościołach chrześcijańskich jest czasem przygotowania, w tym także duchowego, do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jest to także czas oczekiwania i nadziei.

Tradycją stało się już, iż w okresie przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego w kościele Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim oprócz głównej szopki betlejemskiej prezentowane są także te wykonane niegdyś przez uczniów lwóweckich szkół.

Z drewna, papieru, słomy, siana, trzciny, makaronu, plasteliny, klocków, ale także z plastikowych widelczyków. Fantazja i pomysłowość młodych twórców była w tym zakresie przeogromna. Zgromadzone w kościele dzieła uczniów lwóweckich szkół od lat przed świętami Bożego Narodzenia prezentowane są wiernym. Nie inaczej jest i w tym roku. Łącznie w kościele wystawionych zostało kilkadziesiąt mniejszych i nieco większych szopek.

 

 

Intensywne prace trwają nad wystrojem i przygotowaniem do tego wyjątkowego dnia – powtórnego przyjście Jezusa Chrystusa trwają także u Franciszkanów w Lwówku Śląskim.

Warto już dziś wybrać się do kościoła, żeby samemu zobaczyć oraz żeby pokazać dzieciom te przepiękne szopki i przybliżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here