W Lwówku Śląskim ostrzelano samochód?

18
9420
zdjęcie poglądowe /fot. KPP Cieszyn/

Do zdarzenia miało dojść w centrum miasta. Szyba w Fordzie rozsypała się w drobny mak.

 

Był późny wieczór drugiego dnia świąt, tj. w czwartek 26 grudnia 2019 roku, kiedy podróżujący wraz z rodziną podjechał w okolice jednego ze sklepów.

Po podjechaniu na parking z rodziną usłyszeliśmy strzał po tym okazało się, że tylna szyba została rozwalona – relacjonuje poszkodowany mężczyzna, który na miejsce natychmiast wezwał policję.

Lwówecka policja zaprzecza, żeby szyba rozpadła się w wyniku ostrzału. Jej oficer prasowy asp. szt. Mateusz Królak wyjaśnia, iż przybyli na miejsce policjanci po dokonaniu oględzin pojazdu nie znaleźli żadnych śladów mogących świadczyć o jakimkolwiek ostrzale.

Poszkodowany kierowca przekonuje, iż był strzał i strach.

Zagadka pozostaje niewyjaśniona.

18 KOMENTARZE

  1. W godzinach wieczornych w Lwówku Śląskim przez kilka minut jakiś WARIAT.(inaczej go nazwać nie mogę), chodził i rzucał petardami w parku przy Sienkiewicza kierując sie do placu targowego. W zeszłym roku roku było to samo, łącznie z wrzucaniem petard do śmietników. Zgodnie z przepisami strzelać petardami można tylko w noc sylwestrową, więc moje pytanie brzmi “Gdzie są nasze służby?”

  2. Taki sam czubek jak mój niedorobiony sąsiad. Widział jak mu ostrzelalem z wiatrówki auto że strychu, mimo , że byłem w tym samym czasie w innym miejscu i to z postronnymi świadkami. Takie wymysły i zwidy są objawami choroby psychicznej, tak więc nie na policje a do psychiatry trzeba. Konfabulacja się klania

  3. Głośny strzał słychać podczas samego pęknięcia szyby, nawet po zwykłym uderzeniu. Wiem co mówię. Szyba samochodowa jest tak skonstruowana i szczelna że zawsze będzie głośny huk podczas jej zbicia.

  4. Ludzie co wy piszecie jak może sama z siebie szyba peknac. Pewnie jakiś bebil bawił się wiatrówka a po takim strzale ciężko w nocy coś znaleźć na szczęście że nikomu nic się nie stało

  5. Szyba tylna może sama pęknąć od naprężeń, szczególnie jeśli jest uchylna i zamontowane są na niej siłowniki. Zmiany temperatur sprzyjają temu zjawiski. Na necie można znaleźć sporo takich przypadków.

  6. Broń pnęmatyczna np.wiatrówka nie robi takiego hałasu jak w/w opisane.Prędzej petarda rzucona w auto detonowała przy szybie i fala uderzeniowa ją rozbiła.Te petardy hukowe naprawdę mają moc niszczenia (rozbijają butelki w drobny mak,palce urywają itp.),tylko zależy gdzie się ją detonuje.

  7. Dobre. Lwówecka Policja zaprzecza że szyba rozpadła się pod wpływem odstrzału a czy Lwówecka Policja ustaliła dlaczego i pod jakim wpływem się rozpladla. Po co przecież ofiar nie ma to nie ma przecież sprawy

  8. Według mnie to źle zabezpieczony bagaż w bagażniku naciskał na szybę która pękła. A pękająca szyba samochodowa z wyjątkiem przedniej pęka z hukiem który nie jednego by przestraszył. Po strzale rzadko szyba się rozsypuje dopiero po dotknięcieu. Wszystko da się wytłumaczyć normalnie nie szukając sensacji chyba że poszkodowany to jakiś rosyjski oligarcha to wtedy już ta zasada nie działa ale w artykule taka wiedza nie jest zawarta. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here