Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe

20
2536

Co jakiś czas umieszczacie ,,kwiatki” w postaci mistrzów parkowania. Oto jeden z nich, kwiatek przy restauracji rycerska. I nie jest to ,,stanąłem na chwilkę”, bo po 15 minutach auto stoi nadal. Gdyby ktoś chciał wyjechać z parkingu to zostaje życzyć powodzenia. – pisze do redakcji poirytowana czytelniczka.

O problemach z zaparkowaniem samochodu w Lwówku Śląskim wiedzą chyba wszyscy kierowcy, którzy odwiedzają stolicę naszego powiatu. Mnóstwo parkingów, które niby powstały przy Morcinka problemu nie rozwiązały. Chcąc zaparkować samochód w centrum często trzeba kilkukrotnie objechać je dookoła. Nie jest to jednak powód, by parkować na chodnikach, by blokować ruch pieszych, czy utrudniać poruszanie się innym kierowcom.

20 KOMENTARZE

    • …a aut coraz więcej, a chodzą słuchy na mieście że ta część rynku i naprzeciw Kruka ma zostać po remioncie zamknięta dla samochodów i ma być deptak – ubędzie kolejnych miejsc parkingowych ale za to będzie przestrzeń na większe ogródki piwne pod ratuszem … a skorzysta na tym znajomy królika a straci Kruk…

  1. Bardzo często w tym miejscu właściciel rycerskiej zajmuje 2 miejsce parkingowe stawiając swojego busa i swoją insygnie. Czy jeździ dwoma jednocześnie że muszą stać w ścisłym rynku oba jednocześnie? Prowadzi knajpe, auto jest mu potrzebne. To oczywiste i nikt nie ma nic przeciwko.ale po co mu dwa auta jednocześnie gdy przez to blokuje miejsce innym? A auto potrafi tam stać od rana do wieczora.

  2. A kierowcy jak już parkują to też niech robią to po ludzku. Można podjechać metr do przodu czy do tyłu żeby jeszcze jeden samochód się zmieścił. Np. parking kolo biedronki w mieście tam to dopiero się dzieje 🙂

  3. Właściciel restauracji Rycerska dwa samochody, jego pracownicy cztery lub pięć samochodów. Sama RYCERSKA pochłania codziennie 7 – miejsc parkingowych w centrum miasta! Jest jeszcze mistrzyni parkowania czerwonym Oplem Corsa DBL 6xxx, która to od rana zajmuje trzy miejsca parkingowe.
    Co nie którzy potrzebują lotniska aby zaparkować. “Będzie mnóstwo miejsc do parkowania” czyj to cytat wiecie???

  4. Moze każdy niech lepiej na siebie popatrzy a nie kogoś ocenia. A po drugie miejsca parkingowe są dostępne dla każdego więc nie wiem o co komu chodzi i może ktoś kto dojeżdża do pracy ma parkować samochód na kilka kilometrów od pracy by komuś pod pasowało. Nie róbcie takich afer z byle czego bo to już przegięcie ‍♀️

  5. Widuję dużo osób, które parkują z dala od rynku i idą na piechotę do pracy. Nie blokują miejsca potencjalnym klientom. A przejść się kiladziesiat czy kilkaset metrów z rana i po pracy nikomu nie zaszkodzi. A biznes tylko skorzysta.

  6. Butactwo teraz po 100 m musi samochodem jezdzic . Jak paliwo bedzie po 10 zl a minuta parkowania chocby po 2 w dni powszednie to sie luzno zrobi . Chlop Ci u nas chytry , tylko co wtedy po podworkach sie dziac bedzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here