W Lwówku Śląskim chcą zwolnić restauratorów z opłaty za alkohol

4
571

Na najbliższej sesji radni zajmą się projektem uchwały zwalniającej przedsiębiorców z opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

 

Zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, rada gminy może, w drodze uchwały zwolnić z opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Taką propozycją na najbliższej sesji zajmą się radni Rady Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim. Z opłaty należnej za 2021 rok zwolnieni mają być przedsiębiorcy, którzy posiadają zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. A przedsiębiorcy, którzy dokonali opłaty w terminie do 31 stycznia otrzymają zwrot.

Zwolnienie dotyczy 11 przedsiębiorców – wszystkich, którzy korzystają z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Wartość opłat wnoszonych przez tych przedsiębiorców za 2021 rok wynosi 26.777,34 zł (I rata wynosi 8.925,78 zł). – czytamy w projekcie uchwały

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here