Uwolnić czaplę

5
572
fot.: Lwówecki.info 2020

Przedłuża się spowodowana zapewne wirusem COVID-19 kwarantanna, jaka objęta jest lwówecka czapla. Wiosna dotarła do nas już ponad miesiąc temu a ona nadal (26.04) siedzi w zamknięciu. Mowa oczywiście o czapli z lwóweckiej fontanny, która zamiast tryskać radością i nieść nadzieję stoi za kratami i z utęsknieniem spogląda w niebo.

 

Z każdym tygodniem rząd łagodzi nałożone na Polaków obostrzenia. Od kilku dni otwarte są lasy i parki a piękna pogoda sprzyja spacerom. Ci, co nie muszą siedzieć w domu dla zdrowia wychodzą odetchnąć świeżym powietrzem. Kojąco na samopoczucie wpływają przepiękne widoki, kwitnące kwiaty, pąki liści na drzewach i wszechobecny zapach wiosny. Urok lwóweckich plantów zakłóca stalowa kopuła. Kiedy zniknie? Zapewne jak tylko władze uznają, iż jest to bezpieczne dla zdrowia i życia.

5 KOMENTARZE

 1. Popieram że fontanna nie jest jeszcze uruchomiona jest to miejsce gdzie gromadzi się dużo ludzi z dziećmi po co kusić los ,to że rząd otwiera lasy i parki to nie dlatego że jest mniej zachorowań niż miesiąc temu tylko że zbliżają się wybory. Do redakcji jeszcze przyjdzie czas na fontannę spokojnie

 2. I słusznie.
  Przyjdą Karyny z Brajankami co wszystko liżą bo to pszeciesz dzieciaczki a potem Pani Maria doczłapie się z balkonikiem na chwilę relaksu na ławeczce…i to może być jej ostatni raz.

  Zamknięcie LP było w pierwszej kolejności kretyńskim pomysłem. Jakiekolwiek chwalenie rządu za ich otwarcie to przesada. Co innego parki, bulwary i inne blisko i łatwo dostępne miejsca. Szczególnie Fontanna z Czaplą potrafi skupiać wokół siebie dużo osób w słoneczne popołudnia.

  Poza tym gdyby została uwolniona to zaraz byście lamentowali, że za wcześnie. I czy czasem władze gminy na czele z Panią Burmistrz nie narażają mieszkańców na zbędne ryzyko.

  • Jakim trzeba być człowiekiem, żeby tak pisać o mieszkańcach Lwóweka Śląskiego!!! Przecież wszyscy wiemy o zagrożeniu i bezpieczeństwie. Nie jesteśmy debilami!!!
   A co do fontanny to wybudowana za ponad bańkę bedzie teraz działać trzy miesiące jeszcze lepiej będzie z basenem wybudowanym za kilka balonów, który czynny bedzie kilkanaście dni
   Ale władza wszysko sobie wytłumaczy

 3. I dobrze, jakaś chora osoba (np. bezobjawowe dziecko) włożyło by reńkę do buzi a potem do wody i jak by wodo tryski tryskały to by mgiełka wodna zarażała na kilkanaście metrów !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here