Uwaga, spodziewane oblodzenie

5
1152

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych prognozuje spadek temperatury poniżej zera, co spowoduje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Będzie ślisko.

 

 

Wahania temperatur w okolicach zera stopni Celsjusza, to najgroźniejsze oblicza zimy. Nawierzchnie dróg zamarzają i robi się bardzo ślisko. Efektem są upadki pieszych, zwichnięcia, złamania, a na drogach spora liczba kolizji i wypadków.

Taki spadek temperatur synoptycy prognozują na południu Polski w nocy z wtorku na środę. Niebezpiecznie może zrobić się już wieczorem. Wydane zostało ostrzeżenie I stopnia przed spodziewanym oblodzeniem.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia.” – wskazują synoptycy.

Wydane ostrzeżenie jest ważne od godziny 20:00 dnia 21 listopada 2023 roku, do godziny 9:00 dnia 22 listopada 2023 roku.

5 KOMENTARZE

  1. Miejmy nadzieję, że odpowiednie służby również zostały poinformowane. Chyba że, jak co roku zresztą, będzie zaskoczenie, że w listopadzie może być ślisko i spaść śnieg!

  2. A teraz zapraszamy wszystkich urzędników do odśnieżania dróg na wsiach skoro tak późno ogłaszają przetargi,i proszę nie pisać że nie ma pieniędzy bo są już zatwierdzone.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here