Utrzymanie porządku w wielkopowierzchniowych biurowcach. Kto podoła takiemu wyzwaniu?

0
297
AW

Nowoczesne budynki często łączą w sobie kilka różnych funkcji. Przykładowo na dolnych kondygnacjach otwierają się sklepy z rozmaitym asortymentem, najwyższe piętra zajmują ekskluzywne apartamenty, a pozostała część zostaje zagospodarowana pod wynajem powierzchni biurowych. Takie obiekty należy jeszcze utrzymać w odpowiednio reprezentacyjnym stanie, co jest o tyle trudne, że powstaje w nich cała gama odmiennych zabrudzeń. I tylko profesjonalna, dobrze wyposażona ekipa, będzie w stanie skutecznie uporać się ze wszystkimi zanieczyszczeniami.

 

Sprzątanie biur wymaga zastosowania odpowiednich procedur oraz specjalistycznych środków czyszczących

 

Zakurzone parapety i dekoracje w poszczególnych pomieszczeniach, szpetne smugi na szybach, błyskawicznie rozrastające się pajęczyny w narożnikach, wreszcie piach wnoszony na butach. To tylko część kłopotliwych rzeczy, których wypadałoby pozbyć się jak najszybciej. A do tego oczywiście maksymalnie skutecznie, choć i tak niektóre czynności trzeba będzie za jakiś czas powtórzyć. Brudu nie da się wyeliminować całkowicie i na zawsze, co nie zmienia faktu że nikt nie ma ochoty przesiadywać i pracować w nie do końca czystym miejscu. Rzecz w tym, że robienie porządków we własnym zakresie, na zasadzie „każdy po sobie”, rzadko kiedy przynosi pożądane efekty. Jak tłumaczą przedstawiciele HOJO Clean, firmy oferującej sprzątanie biur we Wrocławiu, w Łodzi, Warszawie i wielu innych polskich metropoliach: bez profesjonalnego sprzętu i materiałów higienicznych w zasadzie nie da się ogarnąć każdego kąta. Różnicę w jakości da się dostrzec nawet gołym okiem.

Przed podpisaniem umowy z firmą sprzątającą należy dokładnie sprawdzić warunki przyszłej współpracy

Oczywiście nawet najlepiej wyposażona ekipa może narobić więcej szkód niż pożytku, jeżeli nie potrafi zrobić właściwego użytku ze swoich urządzeń, narzędzi oraz chemicznych specyfików. Zachowanie optymalnej kolejności przeprowadzanych prac usprawnia sprzątanie w biurze, trzeba też umieć dobrać dawkę środka do istniejących zanieczyszczeń oraz powierzchni. Bez fachowej wiedzy oraz umiejętności łatwo zostawić brzydkie przebarwienia albo spowodować pęknięcie lub inne, widoczne uszkodzenia materiału. Warto zwrócić uwagę, że renomowane firmy sprzątające biura ubezpieczają swoje usługi – tak na wszelki wypadek. W przypadku wspominanego wcześniej HOJO Clean wartość polisy sięga nawet 1,5 miliona złotych. Taki zapis w umowie stanowi adekwatne zabezpieczenie: pokazuje, że firma nie boi się wziąć odpowiedzialności i jest pewna, że dobrze wywiąże się z powierzonych obowiązków.

 

-/ Materiał partnera /- Aw

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here