Uszkodzenie krtani przyczyną zgonu 34-latka z Lubina

6
2177

W Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok 34-latka z Lubina, który zmarł w ostatni piątek, tuż po interwencji policji.

 

Prokuratura nadal jednak nie podaje tych wyników do publicznej wiadomości i odmawia dziennikarzom oraz rodzinie informacji. Również policja odmawia komentarza. Do wyników jako pierwsi dotarli dziennikarze Radia Wrocław. To im pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny Wojciech Kasprzyk powiedział, iż przyczyna śmierci lubinianina było uduszenie po wcześniejszym złamaniu krtani.

Doszło do złamania krtani na skutek czego syn moich klientów się udusił. Jeszcze tylko czekamy na opinie biegłych medyków, którzy to potwierdzą ja już wiem dzisiaj ze środowiska medycznego, że jest to pełna informacja. Jest to po prostu zabójstwo – tłumaczył w rozmowie z Radiem Wrocław prawnik, który zapowiedział złożenie wniosku o wyłączenie prokuratury lubińskiej ze spawy i wnosimy o ponowne oględziny ciała w innym instytucie medycyny sądowej.

W sobotę i niedzielę przed Komendą Policji przy ulicy Traugutta doszło do zamieszek. Ludzie skandowali obelżywe hasła pod adresem policjantów, rzucali niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku funkcjonariuszy oraz budynku komendy. Policja użyła broni, gazu i armatki wodnej.

AKTUALIZACJA

We wtorek po południu legnicka prokuratora postanowiła zabrać głos w sprawie. Jak podał Polsat News zastępca prokuratora okręgowego w Legnicy Arkadiusz Kulik przekazał dziennikarzom, iż na ciele 34- latka, który zmarł po interwencji policji w Lubinie, nie ujawniono żadnych zmian urazowych ani obrażeń na skutek wywierania nacisku czy przyduszania, a jedynie otarcia naskórka.
Prokuratura nadal nie zgromadziła wystarczających dowodów świadczących o popełnieniu przestępstwa przez policjantów czy ratowników.

6 KOMENTARZE

  1. Tak niestety postępują pseudo Policjanci z człowiekiem, wiem bo sam byłem w taki sposób duszony we Lwówku Śląskim… Mam nadzieje ze odpowiedzą za zabójstwo i trafią na normalną cele a nie na ochronki. Wyrazy współczucia dla rodziny…

  2. Mordercy. Bijące serce partii. Kobiety bili na strajku, ludzi i przedsiębiorców za maseczki to mężczyzn zaczynają mordować ,skoro nie ma ogólnopolskich protestów to będzie tak coraz częściej. Przyzwolenie idzie z gory. Prokurator Zero umorzy… Ręka rękę myje psy już mataczą. Nadają się jedynie do pilnowania schodów smoleńskich. Szkoda tylko kolejnego Stachowiaka… Bo dziś on jutro my. ***** pis i milicję

  3. Jacy wy jesteście specjaliści o medycyny sądowej i taktyki i techniki interwencji. Marka pewnie dusili policjanci ze Lwówka dlatego,dlatego że jest porządnym, prawym obywatelem. Nie popełnia przestępstw i wykroczeń. Nie awanturuje się, nie nadużywa alkoholu lub innych używek. Sami do niego przyszli i go dusili, bo nie mają co innego do roboty. A na pewno Marek nie woził ryżu na motorze. Prawda Marku ?? Prawy obywatelu. I Marek złożył zażalenie na czynności i zwolnili tych policjantów, bo sąd uznał, że Marek ma rację. Jakoś nikt o tym nie słyszał. Tak dla was specjaliści wszelakiej maści, doktorzy, ba profesorowie prawa z firmy “szlachta nie pracuje” policja używa środków przymusu bezpośredniego w zakresie opisanym w ustawie. Najpierw to przeczytajcie, a później piszcie komentarze. Tak należy podkreślić jedną rzecz, nie żyje młody człowiek, to tragedia dla rodziny, najbliższych. Nikomu tego nie życzę. Ale ta tragedia zaczęła się już dawno, kiedy ten młody człowiek sięgnął po środki. Przykro jest patrzeć jak ktoś chce zrobić karierę na czyimś nieszczęściu. I jeszcze jedno, nie macie bladego pojęcia jak zachowuje się osoba po środkach. Nawet dwóch wysportowanych policjantów o masie po 100 kilo może nie dać rady 60 kilogramowemu chłopakowi po tych środkach. Ale Wy to lepiej wiecie.

  4. Co ty człowieku piszesz… interwencja policji to nie znaczy ze policja może nadużywać swojej siły! Ma poprostu obezwładnić potencjalnego przestępcę. To ze to zaczęło się o wiele wcześniej to dlaczego nie zamknęli go w jakimś psychiatryku albo w więzieniu? Po to oni są żeby się zajmować takimi ludzmi (nie w taki sposób jak gościa udusili) to dwa. Karierę na czyimś nieszczęściu?? Co ty masz w głowie. Po cztery: skąd wiesz jak osoba po środkach odurzających się zachowuje? Wydaje mi się ze tylko piszesz aby napisać. We Lwówku był Sidu, pare razy go wywieźli gdzieś tam i jest spokój. Dlatego uważam ze twoja obrona tych policjantów jest beznadziejna, nie podparta żadnymi sensownymi argumentami i całe te twoje wypociny nie mają najmniejszego sensu. Mogłeś sobie to darować.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here