Usprawnienie polsko-czeskiej współpracy w ramach działań poszukiwawczych osób zaginionych

0
87

Doskonalenie współpracy międzynarodowej na pograniczu polsko-czeskim oraz zastosowanie środków technicznych usprawniających poszukiwania osób w terenie leśnym to główne tematy organizowanych w miesiącu październiku 2019 r. wspólnych ćwiczeń Policji dolnośląskiej oraz Policji czeskiej.

13 października 2019 roku w lubańskiej komendzie odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. “ Zwiększenie bezpieczeństwa na pograniczu polsko – czeskim” . Udział w nim wzięli przedstawiciele partnerów projektu tj.: kierownictwo lubańskiej jednostki, przedstawiciele z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Libercu.

Podczas spotkania ustalony został plan ćwiczeń poszukiwawczych osób zaginionych w terenie niezurbanizowanym na pograniczu polsko -czeskim, który zostanie przeprowadzony w IV kwartale br.

W terenie przygranicznym współpraca po obu stronach granicy to bardzo ważna sprawa. Poprzez prowadzenie wspólnych działań- programów, wspólnych ćwiczeń w zakresie prewencyjnym a w ramach współpracy służb kryminalnych obustronna wymiana doświadczeń przekładają się na poprawę sprawności i efektywności współdziałania policji obu regionów na rzecz mieszkańców oraz turystów pogranicza polsko-czeskiego.

 

autor: asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, Policja Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here