Usiłowali ukraść katalizator. Złodziejski duet zatrzymany

4
1420

Policjanci Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali na gorącym uczynku 22- letnią kobietę mieszkankę powiatu zgorzeleckiego, podejrzaną o usiłowanie kradzieży katalizatora z pojazdu BMW. Dzień po zdarzeniu zatrzymany został także jej 18- letni wspólnik, który usiłował wyciąć katalizator, jednak na widok oznakowanego radiowozu zbiegł. W pojeździe, którym się poruszali policjanci ujawnili narzędzia służące do popełnienia przestępstwa. Wartość strat w związku z zaistniałym zdarzeniem pokrzywdzony oszacował na kwotę 8000 zł. Zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

W nocy z 07/08 września br. około godziny 03.20 policjanci z Ogniwa Patrolowego lubańskiej policji pełnili służbę na terenie gminy Lubań, w trakcie przejazdu przez miejscowość Pisarzowice zauważyli zaparkowany na poboczu i podniesiony na lewarku pojazd marki BMW. Czujni policjanci podczas sprawdzenia zauważyli ślady cięcia na rurze wydechowej. Kilka metrów dalej zauważyli zaparkowany na poboczu samochód Audi na zgorzeleckich numerach rejestracyjnych, udali się w jego kierunku. Za kierownicą pojazdu siedziała 22- letnia kobieta mieszkanka powiatu zgorzeleckiego. Podejrzana dobrowolnie okazała przedmioty znajdujące się w samochodzie miedzy innymi młotek, śrubokręty oraz kombinerki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd a kobietę zatrzymali. Policjanci Wydziału Kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalenia innych sprawców tego przestępstwa i już kolejnego dnia wytypowali mężczyznę, którym okazał się być 18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przeprowadzonej wizji lokalnej z zatrzymanym mężczyzna wskazał ukryty katalizator pochodzący z kradzieży najprawdopodobniej z pojazdu Mitsubishi Colt. Złodziejski duet już usłyszał zarzut usiłowania kradzieży katalizatora, za co grozi im kara do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

4 KOMENTARZE

  1. Gdyby na złomie nie skupowali wyciętych na “żywca” katalizatorów i to często od tych samych “nurków” to by ten proceder nie miał miejsca. Kiedyś złom przyjął od żula 20 nowych studzienek. Bez zastanowienia i spisania danych. (zresztą potem jakieś dziecko wpadło do otwartej studzienki) Handel kradzionymi przedmiotami to chyba paserstwo i jest za to większa kara niż za samą kradzież. Czy się mylę?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here