Jak zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą lub zgubieniem?

0
342
zdjęcie poglądowe (fot.: pexels.com)

W sieci znajdziesz wiele informacji na temat tego, jak najlepiej ochronić swój telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, a nawet zalaniem. Czy jednak wiesz, w jaki sposób odpowiednio go zabezpieczyć przed kradzieżą lub zgubieniem? Sprawdź poniższy wpis, a dowiesz się, jak zrobić to dobrze!

 

 

Kradzież lub zaginięcie telefonu komórkowego w dzisiejszych czasach to poważna sprawa. Wiele osób w swoich urządzeniach przechowuje prywatne zdjęcia, pliki, dane logowania, a nawet dostęp do konta bankowego. Z tego względu lokalizacja telefonu w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży może okazać się niezbędna. Szybkie odnalezienie smartfona będzie możliwe tylko wtedy, kiedy zainwestujesz w odpowiednie rozwiązania technologiczne.

Lokalizacja telefonu – jak ją sprawdzić podczas kradzieży/zgubienia?

Rozwój nowoczesnych technologii obecnie pozwala na naprawdę szybkie lokalizowanie telefonu komórkowego. Chcesz wiedzieć, jak zlokalizować telefon nawet jeśli ten jest wyłączony? W takich sytuacjach zrobisz to poprzez numer IMEI. Wpisując go do odpowiedniej wyszukiwarki, sprawdzisz w jakich miejscach urządzenie logowało się do sieci przy ostatnim uruchomieniu.

Oczywiście są też nieco lepsze i dokładniejsze metody analizy lokalizacji smartfona zarówno podczas kradzieży, jak i jego zgubienia. Możesz w tym celu wykorzystać funkcjonalne aplikacje (płatne i darmowe), które po zainstalowaniu w systemie operacyjnym urządzenia dają dostęp do jego lokalizacji, np. z poziomu przeglądarki komputerowej. Można powiedzieć, że to jeden ze skuteczniejszych sposobów na odnalezienie swojego smartfona w kryzysowych sytuacjach.

Przeczytaj również: Usługa lokalizacji telefonu. Dlaczego warto z niej korzystać?

Poufne dane w telefonie a kradzież. Co robić w takiej sytuacji?

Jeśli Twój telefon został skradziony, a przechowywałeś na nim naprawdę poufne informacje oraz prywatne zdjęcia – masz tylko jedno wyjście. Czym prędzej zaloguj się na swoje konto Google lub Apple, a następnie zdalnie zablokuj swojego smartfona. Dzięki temu osoby trzecie nie będą mieć możliwości zalogowania się do urządzenia. Aby mieć 100% pewności, możesz też zdalnie wyczyścić całkowicie pamięć wewnętrzną urządzenia. Wtedy stracisz dostęp do swoich danych, ale jednocześnie uchronisz się przed ich kradzieżą przez osoby trzecie.

Co można zyskać, korzystając z usług geolokalizacyjnych telefonu?

Profesjonalne oprogramowanie do weryfikacji lokalizacji smartfona to świetny pomysł, kiedy chcesz jak najlepiej zabezpieczyć swoje urządzenie na wypadek kradzieży albo zaginięcia. Korzystając z funkcjonalnej aplikacji, możesz:

  • lokalizować telefon z dokładnością nawet do 10 m,
  • sprawdzać historię lokalizacji,
  • pobierać historię połączeń i SMS.

Warto też dodać, że ciekawą opcją jest pobieranie lokalizacji zarówno poprzez moduł Wi-Fi, po adresach IP, a także przy pomocy nadajników operatorów komórkowych. Dzięki temu efektywność śledzenia jest naprawdę wysoka i pozwala na precyzyjne określenie położenia smartfona.

-/materiał partnera/-off

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here