Uratowali ranną pustułkę

0
870

Ranną pustułkę znalazł wczoraj wieczorem Pan Józef, który zaopiekował się nią. Dziś ptak ze złamanym skrzydłem został zbadany i trafił do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt.

 

Niewielki sokół o smukłej sylwetce z długim ogonem. Pustułka jest jedynym naszym ptakiem drapieżnym, który przystosował się do życia w warunkach miejskich. Wysokie budynki i wieże kościołów traktuje jak niegdyś skalne ściany w których pierwotnie gniazdowała.. Na terenie Polski gatunek ten jest objęty ścisłą ochroną.

Wieczorową porą, we wtorek 22 września Pan Józef z Pławnej Dolnej znalazł rannego ptaka. Mężczyzna początkowo szukał pomocy w klinikach weterynaryjnych, jednak tam nie podjęli się pomocy drapieżnikowi. Dziś o sprawie poinformowany został lubomierski urząd oraz lekarz weterynarii.

Jeszcze przed południem u Pana Józefa pojawił się Powiatowy Lekarz Weterynarii wraz z Komendantem Straży Miejskiej w Lubomierzu.

Lekarz weterynarii potwierdził, iż ptak ma złamane skrzydło, ale poza tym jest w bardzo dobrej kondycji i należy go ratować. – tłumaczy Pan Artur Okuniewicz Komendant Straży Miejskiej w Lubomierzu, który dodaje, iż niezwłocznie skontaktowano się z bolesławieckim ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt, który podjął się leczenia drapieżnika. Koszty zgodnie z obowiązkiem pokryje gmina.

Dzięki pomocy ludzi ten drapieżny ptak wkrótce będzie mógł wrócić na wolność.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here