Ulica Dolna wymalowana

3
865
Świeradów Zdrój ulica Dolna

Wprawdzie trwało to miesiąc ale się udało. Po interwencji radnego ulica Dolna została „odmalowana”. Teraz widać, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy droga.

 

To wyjątkowe miejsce na mapie Świeradowa- Zdroju. Ulica Dolna i łuk drogi w pobliżu tartaku, który szczególnie pieszym dotychczas stwarzał wiele problemów z jego pokonaniem. Ci wychodząc zza budynku za każdym razem zastanawiali się, czy z naprzeciwka nie będzie jechało auto a jego kierowca nie zjedzie na pas dla pieszych, ten niby „chodnik”. Szczególnie wieczorami, czy przy gorszej widoczności miejsce to było wyjątkowo niebezpieczne. I chyba tylko cudem nie doszło tu do żadnej tragedii. Sytuacja taka istniała tu od lat i jak mówili mieszkańcy, nawet miejscowi kierowcy jadąc od ulicy Grunwaldzkiej, mniej lub bardziej celowo zjeżdżają na pas dla pieszych.

Tak ulica Dolna wyglądała miesiąc temu.

Świeradów- Zdrój ulica Dolna
zdjęcie archiwalne

Powód takiego stanu rzeczy był prozaiczny. Nikt z urzędników dotychczas nie pomyślał, by w sposób widoczny oddzielić jezdnię od „chodnika”. Po skargach mieszkańców w sprawie zainterweniował świeradowski radny Mateusz Szumlas.

Po miesiącu jezdnia od chodnika została oddzielona białą linią. To niby tak niewiele, a zupełnie zmienia postać rzeczy.

Świeradów Zdrój ulica Dolna

3 KOMENTARZE

  1. Pomijajac zdjecie, oddzielenie jezdni od drogi dla pieszych wydawalo by sie, ze jest to tak oczywista sprawa! Okazuje sie ze niby poziom wyksztalcenia co raz wyzszy, a myslenie upada na pysk! I w tak prostej sprawie trzeba interwencji, pism, petycji a wystarczyloby ukarac osobe ktora ta droge odbierala i bylo by po temacie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here