Ukradli w Niemczech Hyundaia i porzucili go w lesie

0
1051

Policjanci Komisariatu Policji w Leśnej po przekazanej informacji z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ze Świecka podczas patrolu rejonu służbowego odzyskali samochód, który został skradziony tego samego dnia na terenie Niemiec. Pojazd znajdował się w kompleksie leśnym na terenie Gminy Leśna. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia jak i zatrzymania osób mających związek z kradzieżą.

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 14 sierpnia br. otrzymali informację z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ze Świecka o położeniu samochodu marki Hyundai skradzionego na terenie Niemiec.

Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej w wyniku penetracji terenu leśnego ujawnili porzucony samochód. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że samochód figurował jako utracony. Na miejscu wykonali czynności jak również zabezpieczyli ujawniony skradziony samochód. Wartość pojazdu została oszacowana na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Dzięki międzynarodowej współpracy służb jak również przepływu informacji tego samego dnia udało się odnaleźć skradziony samochód.

-/asp.szt. Grzegorz Szewczyk, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here