Ukradł charytatywną puszkę z pieniędzmi

4
1230

Lubańscy policjanci zatrzymali 19 – letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o kradzież puszki charytatywnej wystawionej na ladzie w jednym z punktów gastronomicznych na terenie miasta. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się zatrzymać złodzieja i odzyskać część skradzionych pieniędzy. Podejrzany już usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za swój czyn odpowie przed sądem.

19- letni mężczyzna sprawca kradzieży puszki, do której zbierano pieniądze na leczenie chorych dzieci został zatrzymany. W puszcze znajdowało się kilkaset złotych. Cześć z pieniędzy została odzyskana. Ponadto w miejscu, w którym został zatrzymany policjanci ujawnili znikome ilości narkotyków.

Czynności podjęte przez policjantów na wstępnym etapie postępowania pozwoliły ustalić osobę podejrzaną o dokonanie przestępstwa. Lubańscy dzielnicowi niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia miejsca przebywania sprawcy czynu. Z uwagi, iż osoba ta nie posiada stałego miejsca zamieszkania sprawdzeniu poddane zostały ogrody działkowe, altany, pustostany w, których mógł przebywać mężczyzna.

Dzień po zdarzeniu 19- letni mężczyzna został zatrzymany. W altanie ogrodowej w , której mieszkał znaleziono pieniądze oraz zawiniątko z folii a w środku biały proszek. Dowody w sprawie zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania. Część pieniędzy został odzyskana. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Za kradzież minia grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności a za posiadanie środków odurzających mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here