Wakacyjny pokaz tańca w Lwówku Śląskim

0
3499

Rok szkolny dobiega końca. Przed nami wakacje i czas urlopów. W pełną emocji podróż po świecie zabrali nas dziś tancerze z Lwóweckiego Ośrodka Kultury. Hala sportowa wypełniła się po brzegi.

 

 

Mieszkańcy gminy Lwówek Śląski kochają taniec. Dla jednych jest on odskocznią od codzienności, dla innych pasją, bez której nie potrafią żyć. W odbywających się w Lwóweckim Ośrodku Kultury zajęciach udział bierze blisko dwieście osób.

Zajęcia w Lwóweckim Ośrodku Kultury

Jak wskazują instruktorzy zajęcia tańca nowoczesnego pozwalają na aktywne spędzenie czasu wolnego poprzez poznawanie różnorodnych stylów i technik tanecznych. Dzięki nim uczestnik poprawia koordynację ruchową i sylwetkę, a także usprawni motorykę ciała i gibkość. Nauka tańca orientalnego wyzwala energię i siły witalne, pomaga wypracować grację i elegancję ruchu. Zumba jest połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Natomiast o tańcu towarzyskim mówią krótko: taniec towarzyski uczy, bawi i wychowuje.

Taneczna wywiadówka

Rok nauki pod czujnym okiem instruktorów kończy się wraz z rokiem szkolnym. I podobnie jak w szkole na zakończenie jest wyjątkowo uroczyście. Właśnie takie uroczyste podsumowanie miało miejsce w piątek, 14 czerwca 2024 roku w hali szkoły podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim.

Pokaz tańca

– Wakacyjny pokaz tańca jest podsumowaniem całorocznej pracy uczestników i trenerów wszystkich sekcji tanecznych, działających w Lwóweckim Ośrodku Kultury. Jest okazją do uhonorowania i możliwością zaprezentowania umiejętności dzieci, młodzieży i dorosłych, uczęszczających na zajęcia: tańca towarzyskiego, nowoczesnego, latino ladies i zumby. – wskazuje instruktorka Joanna Jobda- Olechowska.

Nasi najlepsi tancerze i najwspanialsze tancerki

Podczas pokazu wystąpiło około 150 tancerzy i tancerek w wieku od lat 4 do 18++, prezentujących różnorodny poziom taneczny od tak zwanego pierwszego kroku do par i tancerzy turniejowych. Jak przystało na zakończenie roku szkolnego uczestnicy każdej z grup otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Instruktorzy tańca zapraszają

Instruktorzy tańca: Mirosław Mleczek – taniec towarzyski, Joanna Jobda-Olechowska – taniec nowoczesny, Izabela Kaziszyn – zumba i Kamila Kazek – latino ladies, na kolejne pełne emocji, ale i ciężkiej pracy zajęcia zapraszają już po wakacjach

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here