Uczniowie z wizytą w Sejmie RP

1
958
Wizyta w Sejmie (fot.: Poseł Robert Obaz)

Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III, Warszawska Syrenka, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion PGE Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, Belweder czy budynki Sejmu. To tylko niektóre z atrakcji najchętniej odwiedzanych w Warszawie przez młodzież szkolą.

 

Na popularności zyskuje ostatnio właśnie Sejm RP. Trasa zwiedzania rozpoczyna się tu w Centrum dla Zwiedzających i obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

W dniu wczorajszym, tj. 26 kwietnia 2022 roku Poseł RP Robert Obaz (Lewica) na swoim profilu społecznościowym poinformował o ugoszczeniu w Sejmie uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lwówku Śląskim.

„Miałem przyjemność gościć dzisiaj w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej młodzież wraz z opiekunami ze Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim”. – napisał.

Podczas wizyty młodzież miała okazję zwiedzić budynki Sejmu, w także porozmawiać z Posłem o tym jak wygląda praca posłów i posłanek w parlamencie.

„Dziękuję Wam za wizytę i życzę kolejnych atrakcji podczas pobytu w Miasto Stołeczne Warszawa” – dodał Poseł Robert Obaz.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here