Uczniowie klas mundurowych z nowym sprzętem

0
1337

Wybór klasy o profilu wojskowym, policyjnym, czy strażackim to zazwyczaj pierwszy krok na drodze do kariery i pracy w służbach mundurowych. Nauka w tych klasach zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej, umożliwiającej podjęcie dowolnych studiów a ponadto zapewnia rozwój sprawności fizycznej niezbędnej do podjęcia służby i wykształcenia aktywnego stylu życia. Wybór klasy mundurowej zapewnia zwiększenie odporności psychicznej i samodyscypliny, stanowiących bezcenny kapitał na przyszłość w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

W Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich młodzież ma możliwość nauki w klasach mundurowych o profilach: wojskowym, strażacko- ratowniczym i policyjnym. Dyrekcja placówki dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej zdobywali również wiedze praktyczną. W tym celu Szkoła współpracuje m.in. z Komendą Powiatową Policji w Lwówku Śląskim, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO, 23 Śląskim Pułkiem Artylerii w Bolesławcu oraz Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Dzięki tej szerokiej współpracy młodzież ma możliwość zdobywania wiedzy od zawodowców.

Dyrekcja jak i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych zabiegają także o zapewnienie młodzieży jak najlepszego wyposażenia dostępnego na miejscu, w szkole. W ostatnich dniach poczynione zostały kolejne zakupy, które poszerzają ofertę sprzętu w ZSE-T.

Zadowolenia z nowych nabytków nie kryje Pan Adam Dymitroca – Bardzo mocno nam się ten sprzęt przyda do naszego wewnętrznego szkolenia. – tłumaczy nauczyciel ZSE-T w Rakowicach Wielkich, który wyjaśnia, iż wśród zakupionych rzeczy jest m.in. odzież ochronna OP-1, hełmy, kamizelki kuloodporne z naramiennikami, nosze, wykrywacze do metalu, wiatrówki długie typu Hatsan, wiatrówki krótkie typu Bajkał, granaty ćwiczebne RG-42 i „szyszki” F-1, do nauki rzutu granatem. Ponadto magazynki, skrzynki na amunicję i granaty oraz w znacznej ilości tarcze i śrut do wiatrówek.

Sprzęt będzie wykorzystywany przez nauczycieli ZSE-T do zajęć praktycznych. Jego wartość rynkowa to kilkanaście tysięcy złotych, jednak dzięki dobrej współpracy Szkoła mogła to zakupić w wyjątkowo dobrej cenie. – Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO w Bolesławcu z Panem st. chor. szt. Bogdanem Fijałkowskim na czele. – mówi Pan Adam Dymitroca, który tłumaczy, iż zakupów nie udałoby się dokonać również bez wsparcia Rady Rodziców – Tu wielkie podziękowania dla rodziców, za wsparcie Szkoły – dziękuje Pan Dymitroca, który przypomina także, że w ZSE-T jest bardzo dużo młodzieży, dlatego tak ważne jest zwiększanie ilości wyposażenia i jego unowocześnianie.

Dyrekcja jak i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych starają się urozmaicić i wzbogacić naukę w szkole. W tym celu młodzież bierze udział w różnego rodzaju obozach szkoleniowych, poligonach, czy zawodach. – Takie działania przekładają się na efekty – przyznaje Pan Marek Łukasik Wicedyrektor ZSE-T w Rakowicach Wielkich, który przypomina znakomite wyniki rakowickiej młodzieży w zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

W zeszłym roku (2018/2019) na wszystkich zawodach byliśmy na podium – dodaje Pan Adam Dymitroca, który tłumaczy, iż w tym roku szkolnym uczniowie już dwa razy stawali “na pudle”.

Wicemistrzostwo województwa dla uczniów ZSE-T w Rakowicach Wielkich
 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here