Uciekał przez dwa powiaty. Chciał przejechać policjanta

0
2035

Po tym jak uciekający przed policją 23-latek wjechał autem w drzewo podbiegli do niego policjanci. W tym momencie mężczyzna gwałtownie wycofał auto próbując policjanta docisnąć do drzewa.

 

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał z terenu powiatu jeleniogórskiego w kierunku powiatu złotoryjskiego. Ostatecznie auto wpadło do rowu a kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany, zaraz po tym, jak wytropił go w krzakach pies policyjny. 23-latek będzie odpowiadał za szereg popełnionych przestępstw i wykroczeń. Najprawdopodobniej kierował również pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie testerem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

2 września br. około godziny 14.45 policjanci jeleniogórskiej drogówki w trakcie patrolu w Czernicy zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Fiat, który w terenie zabudowanym poruszał się ze znaczą prędkością. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca uciekając popełnił serię wykroczeń w ruchu drogowym, jechał całą szerokością jezdni, zmuszał innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, próbował również zepchnąć policjantów do rowu. Kierujący uciekając wjechał do Rząśnika. W związku z tym, do pościgu za mężczyzną włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Kierujący uciekając wjechał w polną drogę, a następnie uderzył w drzewo. Jeden z jeleniogórskich funkcjonariuszy podszedł do kierowcy, a ten gwałtownie wycofał auto próbując policjanta docisnąć do drzewa. Na szczęście funkcjonariusz nie odniósł obrażeń. Kierowca odjechał, ale nie daleko, gdyż wpadł do rowu, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, zaraz po tym, jak wytropił go w krzakach pies policyjny zaangażowany do działań. Kierującym okazał się 23-letni jeleniogórzanin. W trakcie czynności okazało się, że kierowca posiada dwa zakazy kierowania pojazdami oraz kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Ponadto policjanci podejrzewali, że mężczyzna kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło przeprowadzone badanie testerem. 23-latek sam przyznał, że wcześniej zażywał metamfetaminę.

Obecnie jeleniogórscy policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż szt. Dominika Kwakszys z Policji w Złotoryi./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here