Góra prezentów dla dzieci z Domu Dziecka

0
753

Postanowili zorganizować prezenty dla wszystkich podopiecznych Domu Dziecka. Po tym jak rzucili pomysł wśród znajomych w jednej chwili znalazło się 40 rodzin chętnych wesprzeć ich akcję.

 

Początkowo miały to być drobne prezenty, słodycze i kosmetyki. „Gdy po dwóch godzinach od „rzucenia hasła” okazało się, że mamy 40 rodzin, które zrobią prezenty, stanęliśmy w kropce – jak ogłaszać akcję skoro ona już się praktycznie zakończyła?” – mówi z uśmiechem Tomasz Ślusarczyk z Ekipy Polska 2050 Złotoryja – Lwówek Śląski.

Paczki dla podopiecznych Domu Dziecka to kolejna przedświąteczna inicjatywa działaczy spod skrzydeł Szymona Hołowni. Niespełna dwa tygodnie temu obdarowali podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie (gm. Wleń).

Zainteresowanie wsparciem akcji przerosło ich oczekiwania, dlatego powiększyli paczki o także sprzęt sportowy.

Akcja bardzo szybko zaczęła się rozrastać wsparło nas mnóstwo osób w tym na przykład Pani Wójt Karolina Bardowska z gminy Zagrodno” – przyznają organizatorzy akcji, którzy w dniu wczorajszym, w składzie: Tomasz Ślusarczyk, Katarzyna Szymczak i Michał Drelinkiewicz dotarli do podopiecznych domu dziecka „Sobieradzik” w Wojcieszowie.

Chcieliśmy im umilić ten świąteczny czas i chyba się udało?” – wspomina Tomasz Ślusarczyk, który nie kryje, iż radość obdarowanych dzieciaków, uśmiech na ich twarzach to najwspanialszy prezent, jaki można sobie wymarzyć, to coś więcej niż zwykłe podziękowanie. Współorganizator akcji przyznaje, iż nie udałoby się tego dokonać bez wsparcia wielu wspaniałych ludzi:

Dziękujemy bardzo wszystkim 40 rodzinom, które zorganizowały paczki indywidualne oraz wszystkim darczyńcom, którzy zebrali dla nas sprzęt sportowy. Macie wielkie serca. To jest coś wspaniałego! Pamiętajcie, dobro wraca!” .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here