Uciekał przed policją. Trafił do aresztu

0
1207
fot. Lwówecki.info

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed pościgiem policyjnym sprowadzając zagrożenie katastrofy lądowej, a także dopuścił się innych przestępstw.

 

28 kwietnia 2021 roku w Bolesławcu funkcjonariusze miejscowej Komendy Powiatowej Policji podjęli próbę zatrzymania mężczyzny poruszającego się pojazdem marki Renault. Pomimo wydawanych sygnałów, kierujący nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczęto pościg. Mężczyzna uciekał ulicami Bolesławca, jadąc następnie drogą wojewódzką w kierunku Jeleniej Góry. W trakcie ucieczki przez cały czas poruszał się z nadmierną prędkością, jechał pod prąd, zajeżdżał drogę pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku, zmuszając je do zjechania z jezdni, przejeżdżał na czerwonym świetle, po przejściu dla pieszych oraz łamał inne obowiązujące zakazy i reguły ruchu drogowego. Został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy w jednej z miejscowości w okolicy Bolesławca.

Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Krzysztof K. miał orzeczony sądownie środek karny zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, a także administracyjnie odebrane prawo jazdy. Dodatkowo, w czasie zatrzymania ujawniono przy nim substancję psychotropową w postaci metamfetaminy.

Ponadto Krzysztof K. 2 lutego i 5 marca 2021 roku dwukrotnie uciekał przed policyjnymi pościgami, podejmowanymi po tym, jak nie zatrzymywał się do kontroli drogowych. W trakcie jednego z tych zdarzeń m.in. dążył do zepchnięcia z drogi ścigającego go radiowozu.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu Krzysztofowi K. zarzucono popełnienie przestępstw sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, braku zatrzymania się do kontroli Policji i ucieczki, naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów w ruchu lądowym, kierowania samochodem pomimo braku uprawnień, a także posiadania substancji psychotropowej.

Następnie Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zarzucone Krzysztofowi K. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

-/Prokuratura Okręgowa/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here