Akcja „Gruchot” na drogach powiatu lwóweckiego

1
776

W środę (13.03) policjanci lwóweckiej drogówki wspólnie z policjantami z ościennych powiatów prowadzili na drogach powiatu lwóweckiego działania prewencyjne, podczas których zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i wyposażenie. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie samochodów.

 

 

Na polskich drogach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z powodu: brawury, niedostosowania prędkości do panujących nad drodze warunków, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, alkoholu oraz braku wyobraźni.

Nie zawsze jednak przywiązujemy wystarczająca uwagę do stanu technicznego pojazdów, który jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Czasem okazuje się, że wyniki oględzin pojazdów, które brały udział w zdarzeniu drogowym świadczą o tym, że do tragedii mógł przyczynić się niesprawny samochód. Kierowca niesprawnego samochodu może w najmniej oczekiwanym momencie stracić nad nim panowanie, doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku.

Wczoraj, na drogach powiatu lwóweckiego, policjanci z lwóweckiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych jednostek Policji przeprowadzili akcję „Gruchot”. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali nie tylko trzeźwość kierowców. Dużą uwagę poświęcili na stan techniczny pojazdów: właściwe ustawienie świateł mijania, ogumienie, układ hamulcowy i kierowniczy, emisję spalin oraz poziom przyciemnienia szyb.

Policjanci skontrolowali 107 pojazdów, ujawnili 33 naruszenia związane ze stanem technicznym i zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here