Turyści wchodzą na dach obserwatorium na Śnieżce

7
2133
fot.: 24jgora.pl

Nieodpowiedzialność turystów jak zawsze przekracza granice. W poszukiwaniu efektownego miejsca do zrobienia zdjęć wchodzą na dach jednego z dysków obserwatorium na Śnieżce, ryzykując przy tym zdrowiem i życiem.

 

 

Z uwagi na kiepski stan techniczny “kosmiczne” obiekty na Śnieżce zostały zamknięte jeszcze w 2015 roku. Następnie IMGW przeprowadziło remont środkowego dysku, który polegał na wzmocnieniu i oczyszczeniu jego konstrukcji, wykonaniu izolacji termicznej, wentylacji oraz nowej instalacji elektrycznej i sanitarnej.

Jednak w lutym 2020 roku podczas huraganowego wiatru uszkodzeniu uległo poszycie dolnego dysku, który nadal nie został wyremontowany. Turyści nadal wchodzą na niego robiąc sobie zdjęcia, co zagraża konstrukcji oraz ludzkiemu zdrowiu i życiu. Wchodzenie na dach jakiegokolwiek budynku nie wydaje się dobrym pomysłem ale wchodzenie na dach oblodzony dach budynku wysoko w górach jest już głupotą.

 

 

Czy magnes mediów społecznościowych powinien wyłączać myślenie i zwracanie uwagi na własne bezpieczeństwo? Czy zrobienie zdjęcia na facebooka warte jest tego ryzyka? Skąd się bierze to lekceważenie czy wręcz pogarda dla podstawowych zasad bezpieczeństwa? Te “wyprawy” na Śnieżkę w adidasach lub trampkach, w krótkich spodenkach, bez przygotowania, bez planu, bez znajomości gór, bez sensu?

fot.: 24jgora.pl

-/autor:24jgora.pl/-

7 KOMENTARZE

  1. Może kartka z ostrzeżeniem o zakazie i wysokim mandacie pomoże?
    Niszczenie cudzej własności jest przestępstwem a chodzenie po dachu może obiekt uszkodzić.
    Rozwiązania są proste, tylko trzeba nimi zainteresować odpowiednie służby i pofatygować się z tablicą.

  2. No to co że ktoś wchodzi to ich sprawa . Jeden się zabije to więcej tlenu dla mnie będzie . Redakcja niech zacznie pisać o pijakach na drogach co po spożyciu prowadzą samochody a nie o tym co się dzieje na śnieżnie maskara

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here