„Tulipan” w rękach lwóweckich policjantów. Rozkochał a następnie oszukał

0
1278

Lwóweccy kryminalni w dniu wczorajszym (25.03) zatrzymali 35- latka, który oszukał poznaną na portalu randkowym swoją „wybrankę” i doprowadził do utraty przez nią blisko 2500 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który zamieścił na portalu randkowym ogłoszenie matrymonialne podając fałszywe dane. Następnie od pewnego czasu utrzymywał przez Internet i telefon kontakt z mieszkanką powiatu lwóweckiego, którą zapewniał o szczerości swoich intencji. Ufność mieszkanki powiatu lwóweckiego, której uczucia bezwzględnie wykorzystał, skutkowała utratą przez nią blisko 2500 zł. Sprawca kiedy zobaczył, że kobieta jest gotowa z nim zamieszkać zmienił diametralnie podejście do niej. Zaczął ją obwiniać o to, że uporczywie go nęka. Na odstąpienie od złożenia zawiadomienia o rzekomym przestępstwie żądał od pokrzywdzonej pieniędzy, które przekazała mu przekazem pocztowym.

W toku czynności lwóweccy policjanci ustalili faktyczne dane sprawcy, a następnie na terenie powiatu złotoryjskiego zatrzymali 35-latka odzyskując utracone przez pokrzywdzoną mienie.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić kara 8 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here