Trzymiesięczny areszt za rozbój z bronią

1
1714

Trzymiesięczny areszt – taką decyzję podjął sąd, w stosunku do 23-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyznę zatrzymali policjanci z gryfowskiego patrolu, w kilka minut po tym, jak na przystanku autobusowym użył broni wobec 17- letniego chłopaka, a następnie zażądał papierosa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

 

Do zdarzenia doszło 30 września 2021 roku, na przystanku autobusowym w gminie Mirsk. Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie od młodego chłopaka, że nieznany mu mężczyzna używając broni zażądał od niego papierosa, a następnie uderzył go w twarz. Podczas ucieczki chłopak zgubił m.in. telefon komórkowy.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole. W kilka minut po zdarzeniu policjanci zauważyli opisanego mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Policjanci przy 23- latku ujawnili pistolet pneumatyczny z okrągłymi, metalowymi śrutami oraz telefon i inne przedmioty należące do pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, po zgromadzeniu materiału dowodowego, doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem broni. Na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here