Trzeźwy poranek na drogach powiatu lwóweckiego

3
1633

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oprócz codziennych kontroli drogowych przeprowadzają także takie przedsięwzięcia jak akcja pn. „Trzeźwy poranek”.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze z lwóweckiej komendy w wytypowanych miejscach na terenie powiatu lwóweckiego prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierujących. Kontroli trzeźwości poddano 160 osób kierujących pojazdami. Wśród nich znalazła się jedna osoba, która prowadziła pojazd w stanie nietrzeźwości, której zatrzymano prawo jazdy. Kobieta, która została zatrzymana miejscowości Wieża miała blisko 0,9 promila w wydychanym powietrzu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie w nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy. Natomiast rowerzyście znajdującemu się pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

3 KOMENTARZE

    • Cały długi weekend od 1 do 3 koło Wlenia stała drogówka. Dwa razy mnie kontrolowali także Jola trzeba wyjść sprzed kompa a nie pisać bzdury. Przez okno drogówki nie zobaczysz.

  1. Prosimy o kontrole w Wojciechowie tam jest plaga pijanych co na podwojnym gazie jezdza a szczegolnie taki jeden starszy pan w czerwonym aucie pije do wieczora a rano wsiada z kolko i do pracy smiga taki kamikadze

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here