Audi zderzyło się z krową

3
2399
fot. Lwówecki.info

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w naszym powiecie. Niespełna dwa miesiące temu niemal w tym samym miejscu doszło do podobnego zajścia. Wówczas krowa poniosła śmierć na miejscu. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w 2016 roku. Tam również zwierzę nie przeżyło zdarzenia z pojazdem.

 

Do potrącenia krowy doszło w nocy, w środę 6 października 2021 roku na drodze krajowej nr 30 na wysokości Radoniowa, w miejscu, gdzie do drogi przylega pastwisko.

Lwóweccy policjanci informację o zdarzeniu otrzymali o godzinie 22:30. Jak ustalili po przybyciu na miejsce zwierzę weszło na ruchliwą drogę i zostało potrącone przez kierującego samochodem marki Audi. Na szczęście w zdarzeniu tym kierowcy nic poważnego się nie stało. Krowa zderzenie z pojazdem też przeżyła.

Policjanci po ustaleniu właściciela zwierzęcia skierowali wobec niego wniosek do sądu o ukaranie.

Warto pamiętać, że za szkody wyrządzone przez zwierzę domowe odpowiada tylko i wyłącznie właściciel zwierzęcia. Przy tym nie tylko kot lub pies są traktowane w kontekście prawa, jako zwierzęta domowe. Również zwierzęta gospodarskie (drób, bydło). W przypadku kiedy potrąciliśmy zwierzę hodowlane lub gospodarskie możemy liczyć na odszkodowanie wypłacone przez właściciela zwierzęcia. Niemniej musimy ustalić, do kogo dokładnie ono należy. Dobrze, jak jest to bydło z kolczykiem (numerem), gorzej, jak potrącone zwierzę ucieknie.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here