Trzech kierowców pod wpływem wyeliminowanych z ruchu

1
1504
fot.: Policja Lwówek Śląski

Tylko podczas dzisiejszego poranka lwóweccy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców prowadzących po użyciu alkoholu.

 

Każdego dnia słyszymy o zdarzeniach drogowych, kolizjach, wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, osoby, które zbagatelizowały swój stan trzeźwości i wsiadły za kierownicę. W zdarzeniach tych często cierpią całkowicie niewinne osoby, piesi, rowerzyści, czy osoby podróżujące samochodami. I jak dotąd ani ewentualne konsekwencje, wysokość kar nie odstrasza kierowców od prowadzenia pod wpływem. Jedynym skutecznym rozwiązaniem wydaj się być kontrole drogowe, podczas których to policjanci wyłapują takich kierowców, eliminując ich z ruchu.

Tak też było we wtorkowy poranek 14 czerwca w Lwówku Śląskim. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim działania prowadzili na wjeździe do miasta od strony Gryfowa Śląskiego i to właśnie tam zatrzymali do kontroli trzy osoby będące po użyciu alkoholu, czyli osoby, u których stężenie alkoholu we krwi zawierało się w przedziale między 0,2 i 0,5 promila.

Pierwszą zatrzymaną na ulicy Gryfowskiej była 40- letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego. Chwilę później w tym samym miejscu drogówka zatrzymała 39- letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Nie upiekło się także 62- latkowi z powiatu lwóweckiego, którego samochód został zatrzymany na ulicy Leśnej.

Teraz każda z zatrzymanych osób musi liczyć się z surowymi konsekwencjami, karą aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd może orzec także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Lwóweccy policjanci informują, iż przedmiotowe akcje będą częstsze, a ich celem ma być zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here