Trwa przebudowa drogi Wojciechów – Popielówek

3
461

Z pracami ruszyli z kopyta i … wykonali podbudowę drogi, rowy odwadniające, przepusty, zjazdy na pola i ułożyli pierwszą warstwę asfaltu. Po tym prace stanęły.

 

Na początku grudnia ubiegłego roku Pan Marek Chrabąszcz Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz podpisał umowę z Panią Ewą Meller Wypych Prezesem Zarządu firmy Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry na przebudowę dróg gminnych – nr 112590D i części drogi nr 112593D łączących miejscowości Wojciechów i Popielówek.

Ten niewielki, bo niespełna 2,5 kilometrowy odcinek drogi dla mieszkańców jest sporym skrótem a tym samym ułatwieniem w codziennym życiu. Dlatego już od dłuższego czasu zabiegali oni o wykonanie nawierzchni asfaltowej na tej dotychczas szutrowej drodze, w której nie brakowało wypłukanych przez wodę dziur. Władzom Lubomierza udało się pozyskać dofinansowanie z Fundusz Dróg Samorządowych, który do inwestycji wartej 1,42 miliona złotych dopłaci 70 procent.

Prace ruszyły wkrótce po podpisaniu umowy. Wykonawca robót wykonał podbudowę drogi, rowy odwadniające, przepusty, zjazdy na pola i ułożył pierwszą warstwę asfaltu. I kiedy już wydawało się, że zaraz będzie koniec prace stanęły. Wiceburmistrz Lubomierza Pan Adam Skrzydłowski uspokaja, iż nie ma najmniejszych obaw o niedokończenie inwestycji i przypomina, że firma miała na to czas aż do października 2022 roku. Większość prac udało im się zrobić w bardzo szybko, co z pewnością jest też zasługą sprzyjającej temu pogody. Jak tłumaczy wiceburmistrz w ostatnim czasie warunki pogodowe nieco się zepsuły, dlatego wykonawca zdecydował, że wstrzyma prace na kilka dni. Pan Adam Skrzydłowski wspomina nam, iż firma deklaruje, że jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to prace zostaną dokończone jeszcze w kwietniu br.

Było

Jest

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here