Trwa ostre cięcie na lwóweckim rynku

29
5174

Od rana na lwóweckim rynku jest głośno. Mieszkańcy przyglądają się temu z łezką w oku i nie potrafią zrozumieć, ani dlaczego, tak się dzieje, ani dlaczego robione jest to w okresie lęgowym ptaków?

 

Czy nie można było tego zrobić te parę miesięcy temu? – pyta nas jeden z oburzonych mieszkańców, jednak to nie pytanie do nas, a do władz „lwiego grodu”, które widocznie mogą to robić dzisiaj.

zdjęcie wykonane dziś po południu
zdjęcie wykonane dziś po południu

Cięcia drzew to temat społecznie drażliwy. Trudno się zresztą dziwić, szczególnie w miastach, gdzie drzewa coraz częściej przegrywają z zabudową i terenów zielonych jest coraz mniej. Ostatnie lata w naszym kraju pokazują dziwną modę na betonowanie i zakrywanie kamieniem każdego kawałka zieleni. Zamiast zielonych płuc, coraz częściej mamy do czynienia ze smogiem i koniecznością wdychania spalin.

To najbardziej wymowne zdjęcie. Siedzący na drzewie ptak i człowiek z piłą mechaniczną

29 KOMENTARZE

 1. Przycinkę zapewne robią, a wy problemu szukacie. A jeśli ścinają, to znaczy że drzewo jest uszkodzone i stwarzało zagrożenie dla przechodniów. Jakby później komuś nie daj boże na głowe gałąź spadła, to by zapewne lawina komentarzy się posypała w kierunku włodarzy. Z resztą jakiś czas temu widziałem waszej stronie artykuł krytykujący gminę, że nie przycina krzewów i drzew, których gałęzie zwisają tuż nad chodnikami.

 2. Dokończyć wycinanie w parku /pozostawione pnie, oraz krzaki/ . Czy nikt z urzędu nie widzi jakie jest zagrożenie /park z sąsiedztwem przedszkola/ Czy tu jest Dyrektor Przedszkola, Straż Miejska, Policja ? to jest zagrożenie dla dzieci, nikt nie przewidzi gdzie i czym mogą bawić się dzieci. /w siatce pozostawiane kawałki krzewów, a pod to jest jedno wysypisko. Rodzice weżcie to w swoje ręce /posprzątajcie/ oby nie było zapóżno.

 3. Co sie ta wiejska dziunia tych drzew przy…..lila . najpierw zabytkowe drzewo w Dolnym Rynku przy fontannie , tera te kilak niewinnych drzewek . powinni jej na podworku taka czystke zrobic .

 4. Nareszcie przystepiono do przebudowy Górnego Rynku rodem z PRL z wyglądu. Będą nowe nasadzenia i wygląd tego urokliwego miejsca. Więcej zieleni! Powodzenia!

 5. Do babci. Z tego co mi wiadomo pniaki będą usuwać ale firma czeka na lepszą pogodę by zrobić jak najmniejsze szkody w parku. A gdzie ty widzisz te krzaki. Wróć sobie tak z 10 lat do tyłu i przypomnij park. Krzaki to dopiero były i wysypisko. Pamiętam jak cała zimę 9 albo 10 lat temu czyścili park. Co tam za skarby były. Babcia powinna pamiętać.

 6. Witam
  Prosiłbym ja i wielu Mieszkańców Lwówka Śl. O zajęcie się sprawą wyciętego i zdrowego drzewa w naszym pięknym Betonowym Mieście…. ( nie jestem znawcą ale chyba mamy okres lęgowy ptaków) Kto bez porozumienia z Mieszkańcami wydał zgodę na tak Żałosny czyn.

 7. Ktoś powinien odpowiedzieć za ścięcie tego drzewa. Nie dość, że dookoła mamy sam beton, to jeszcze ostatnie drzewo, które dawało trochę cienia w lecie…. ścięte. Nie rozumiem dlaczego??? Komu to przeszkadzało??? Tak mało mamy zieleni…. brak mi słów.

 8. Beton za betonem… Zero zieleni!!! Cały rynek w betonie -Tragenia!!!!! Moim zdaniem jeszcze parę lat temu było ładniej -bo była natura , a nie surowy beton.

 9. CIEKAWE JAK TO JEST – CHCĘ WYCIĄC DRZEWO W MAJU TO URZEDNIK : NIE ! NIE WOLNO BO WIECIE PTASZKI GNIAZDO MAJO, NA JAJKACH SOBIE SIEDZO, NIE, NIE WOLNO MOŻE WPAŹDZIERNIKU WIECIE PRZEPISY. A TU PROSZĘ MOŻNA, BO CO MI ZROBISZ – MAM SWOJE LATA EMERYTYA ZARAZ BĘDZIE, WYBORY ZA 2 LATA LUDZIE ZAPOMNĄ .
  PS. PODPOWIEDZ SĄ JESZCZE DRZEWA W KOŁO MIASTA – JAKYBY TRZA BYŁO UZASADNIĆ WYPŁATĘ BO CO JA NIE WYMYŚLIŁEM

 10. Wy wszyscy komentujący naprawdę żałujecie tych drzew,czy tylko znaleźliście powód aby pojechać po Pani Burmistrz? No to porostu jest żenujące drzewa to wy wszyscy naprawdę macie daleko gdzieś!!!Pani Burmistrz jest Pani najlepszym Burmistrzem od lat.Pozdrawiam wszystkich pseudo miłośników przyrody!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here