Chcesz, żeby dalej przywożono do nas odpady m.in. z Niemiec?

13
466
Karol Wilk, Prezesa Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk Odnowa

Już w najbliższą sobotę, 26 października 2019 roku w Rębiszowie, przy wjeździe na wyrobisko od strony Proszowej mieszkańcy, którzy nie zgadzają się na wwożenie na nasze piękne tereny odpadów pochodzących m.in. z Niemiec spotkają się z dziennikarzami TVP.

O szczegóły spotkania zapytaliśmy zapraszającego na nie wszystkich mieszkańców Pana Karola Wilka, Prezesa Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk Odnowa. – Telewizja Polska przyjedzie do Rębiszowa, po to, żeby porozmawiać z mieszkańcami na temat związany z odbiorem i składowaniem odpadów, które są tutaj składowane w Rębiszowie na terenie wyrobiska po dawnej kopalni bazaltu. – wyjaśnia prezes.

Temat z jednej strony znany wszystkim, aczkolwiek nadal budzi sporo emocji i sporo kontrowersji. Pan Karol Wilk mówi nam także o nowych kwestiach, które mają zostać poruszone podczas spotkania: – Temat wywołuje kontrowersje już od dłuższego czasu, są one związane z tym, że na teren naszego kraju, m.in. do Rębiszowa są przywożone odpady m.in. z Niemiec. Niemcy mają wiele swoich różnych wyrobisk, natomiast te odpady są przywożone do nas. A w ostatnim czasie też pojawiają się pewne wątpliwości prawne związane z unieważnieniem decyzji związanych z możliwością dalszej rekultywacji prowadzonej na terenie właśnie wyrobiska w Rębiszowie. – wyjaśnia prezes, który zaprasza na spotkanie z dziennikarzami: – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, wszystkich tych, którym zależy na ochronie środowiska, przyszłości naszej i naszych dzieci, na zdrowej przyszłości, żeby pojawili się w dniu 26 października, w najbliższą sobotę, o godzinie 15:30 przy wjeździe od strony Proszowej, przy wjeździe na wyrobisko Rębiszowie.

Obejrzyj krótki materiał filmowy

13 KOMENTARZE

  1. FAKT, KAROLU. ŹLE UŻYTE WYRAŻENIE. NIE “POKAZAĆ” TYLKO WYKREOWAĆ I NAPĘDZAĆ HEJT GDZIE TRZEBA.
    CHĘTNIE WSZYSCY OBEJRZYMY TWOJE POCZYNANIA NA STOŁKU BURMISTRZA, TAKŻE POWODZENIA !

  2. Proszę tylko nie zapomnieć przekazać redaktorom TVP, że zgodę na przywóz odpadów z Niemiec wydaje Główny Inspektor Ochrony Środowisko, którego powołuje Minister Środowiska. Decyzje na Rębiszów wydawane są od 2015 roku kiedy zaczął rządzić PiS. I to warto podkreślić, żeby mieszkańcy wiedzieli. Nie wiem tylko czy redaktor będzie na tyle odważny, przecież to jest ich telewizja i pieniędzy na nią nie żałują.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here