Trening z mistrzem Polski dla ratowania Lenki

0
84

Już w niedzielę w Nowym Kościele odbędzie się piknik enduro, który ma na celu pomóc 2-letniej dziewczynce w dalszym życiu.

Piknik rozpocznie się o godz. 11. Organizatorzy zapraszają miłośników motocrossu, enduro, czterokołowców i nie tylko. Przewidziane są atrakcje dla całych rodzin.

Oprócz przejażdżek Buggy Maverick, KTM 350 Sx-f czy Yamaha PW 50, będzie można potrenować z mistrzem Polski w motocrossie Łukaszem Bembenikiem.

Nie zabraknie także porad, szkoleń, grilla i ogniska.

Dla widzów wstęp jest bezpłatny. Opłata za tor jest standardowa. Cały dochód zostanie przekazany dla Lenki.

Lenka to 2-letnia dziewczynka, która na pierwszy rzut oka nie różni się od swoich rówieśników. Lubi się bawić, psocić, śmiać. Lubi towarzystwo innych dzieci, ale nie jest w stanie uczestniczyć w ich zabawach. W zeszłym roku zdiagnozowano u niej guza móżdżku i przeprowadzono próbę jego resekcji. Z uwagi na umiejscowienie guza usunięto niestety tylko 30% zmiany. Po operacji u Lenki pojawił się niedowład lewostronny, oczopląs, ma problemy z równowagą i nie chodzi samodzielnie. Dodatkowo guz w krótkim czasie po operacji zaczął znowu przyrastać, a dodatkowo utworzyła się przy nim torbiel. Niezbędna jest kolejna, pilna operacja, której koszt przekracza możliwości finansowe rodziny.

 

-/ Michał Sędrowicz, Gazeta Złotoryjska /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here