Tragiczny wypadek na DK30

0
376
Dziś nad ranem na DK 30 zginęło dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego. 38 i 32- latek jadąc od strony Zgorzelca w kierunku Żarskiej Wsi zostali staranowani przez TIR-a, którego kierowca zamierzał zjechać na autostradę.

Przed godziną 6 dyżurny KPP w Zgorzelcu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, zjazd na autostradę A4. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego kierując pojazdem ciężarowym marki DAF najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu marki VW Caddy, kierowanego przez 38 – letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który podróżował wraz z 32-letnim pasażerem. Niestety w wyniku zdarzenia zarówno kierujący jak i pasażer pojazdu VW ponieśli śmierć na miejscu. Obecnie na miejscu zdarzenia pracują policjanci pod nadzorem prokuratora ustalając wszystkie okoliczności tego zdarzenia – usłyszeliśmy od podkom. Agnieszki Goguł, oficera prasowego KPP w Zgorzelcu.

Do zdarzenia doszło przed wiaduktem biegnącym nad autostradą od strony Zgorzelca. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji pasażer i kierowca VW Caddy byli mieszkańcami gminy Leśna.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here