Trafił do aresztu za złamanie sądowego zakazu zbliżania się

0
862

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 34-letni mężczyzna, który pomimo orzeczonego wyrokiem sądu zakazu kontaktowania się i zbliżania do matki, nie stosował się do tego obowiązku. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w ramach powrotu do przestępstwa.

 

Sprawcy, którzy dopuszczają się przemocy wobec najbliższych są surowo traktowani przez prawo. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury domowe podczas, których m.in.. wyzywał matkę. W konsekwencji tego kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. To były warunki pozwalające mężczyźnie przebywać na wolności.

Podejrzany jednak zlekceważył te zakazy. I już po kilku dniach zaczął nachodzić pokrzywdzoną w jej miejscu zamieszkania. O powyższym kobieta natychmiast powiadomiła policję. 34-latek trafił do policyjnej celi, a stamtąd do aresztu. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

 

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here