Tegoroczni maturzyści odebrali świadectwa ukończenia szkoły

11
2410

Dziś uczniowie ostatnich klas liceów i techników odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Podczas uroczystych apeli nie zabrakło wzruszających momentów.

 

Piątek 29 kwietnia 2022 roku był szczególnym dniem dla uczniów ostatnich klas liceów i techników. Ci właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią. Wśród tysięcy szczęśliwych absolwentów znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. Podczas uroczystego apelu nie zabrakło podziękowań, wzruszeń i gratulacji. Nie zabrakło też nagród dla wyróżniających się uczniów i uczennic wynikami w nauce, ale także innymi osiągnięciami np. sportowymi, czy w konkursach przedmiotowych. Dyrekcja szkoły gratulacje składała także rodzicom najwybitniejszych uczniów.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili sierż. Olga Łukaszewicz Oficer Prasowa w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, asp. szt. Mateusz Królak Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Lwówku Śląskim, Tomasz Jankowski Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Adam Skrzydłowski Wiceburmistrz Lubomierza, Marek Szramowiat Przewodniczący Rady Rodziców oraz liczna grupa rodziców tegorocznych absolwentów. W uroczystości nie mógł z powodu odbywającej się w tym samym czasie sesji Rady Powiatu Starosta Lwówecki Daniel Koko, który to za pośrednictwem pana dyrektora złożył młodzieży najserdeczniejsze gratulacje i życzenia jak najlepszych wyników na maturze.

Dzisiejsza uroczystość z pewnością była wyjątkowa, bo pierwsza taka po okresie pandemii. Uczniowie, którzy odbierali świadectwa przez ostatnie lata musieli mierzyć się z nietuzinkowymi wyzwaniami. Jak zapewnia dyrekcja szkoły, nauczyciele w ZSOiZ w tym czasie robili wszystko, żeby wspierać i pomagać uczniom.

Staraliśmy się wykorzystywać tą aktywność, dzięki narzędziom, jakie dostaliśmy do zdalnego nauczania i trochę techniki pomogło nam w utrzymaniu tego poziomu. Efektem są wyróżnienia, efektem są świadectwa z białoczerwonymi barwami. – tłumaczy Pan Andrzej Bielak Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim – Natomiast po pandemii staraliśmy się, żeby ta młodzież wróciła jak najszybciej do normalnego życia poprzez aktywność szczególnie – dodaje dyrektor, który wspomina m.in. o działającej w szkole grupie rozrywkowo- aktorskiej oraz projektach i zajęciach dodatkowych. Jak nam wyjaśnia, te działania pomogły młodzieży nie tylko ponownie się zintegrować, ale także wzmocniły wiedzę tegorocznych maturzystów.

ZSOiZ w Lwówku Śląskim jest przez niektórych nieco niedocenianą placówką. A szkoda, bo szkoła ma bardzo wysoki poziom. Jeżeli chodzi o wyniki egzaminów śmiało rywalizuje z najlepszymi szkołami w Jeleniej Górze, czy Bolesławcu. Zdawalność ubiegłorocznych matur wyniosła tu 95% w liceum i 86% w technikum. W poprzednich latach placówka była nagradzana brązowymi tarczami w rankingu Perspektyw. Utrzymywany wysoki poziom potwierdzają także świadectwa z biało- czerwonymi paskami, które odebrało dziś wielu absolwentów oraz średnie powyżej piątki, jakie osiągnęli najwybitniejsi uczniowie.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał Dyrektor Andrzej Bielak – Jest to szczególny dzień zarówno dla Was, jak i dla nas, ponieważ stajecie się absolwentami naszej szkoły. Mam nadzieję, że czas spędzony w nasze szkole był dla Was okresem nie tylko wytężonej pracy, ale także okresem takiego fajnego dorastania, bo ten dzień nie jest szczególny tylko, dlatego, że otrzymujecie świadectwa, ale przechodzicie jak gdyby magiczną linię, z okresu dziecięco- młodzieżowego wkraczacie w dorosłość. – mówił do młodzieży dyrektor, który podkreślał wagę właściwych wyborów i wagę egzaminu dojrzałości w dalszym życiu zawodowym.

Dla większości absolwentów dzisiejszy dzień nie był pożegnaniem się ze szkołą. Z pięćdziesięciu pięciu uczniów ZSOiZ, którzy odebrali dziś świadectwa, aż pięćdziesięciu w mury szkoły wróci już po majówce. To wówczas rozpocznie się egzamin dojrzałości. „Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – taka maksyma towarzyszyła uczniom podczas dzisiejszego apelu. Pierwszym takim wielkim krokiem było ukończenie szkoły średniej, jednak kolejnym niezmiernie ważnym krokiem jest zdanie matury.

Podczas uroczystości dyrektor Andrzej Bielak zwrócił się do absolwentów z ważnym apelem – Proszę Was tylko o jedno, nigdy się nie poddawajcie, nigdy nie rezygnujcie z Waszych marzeń – mówił podkreślając wagę dążenia do upragnionego celu.

Wszystkim przystępującym do matury absolwentom życzymy, aby wyniki przewyższyły ich oczekiwania, życzymy połamania piór a tym, którzy zamierzają kontynuować edukację życzymy żeby wszystkie drzwi stały przed Wami otworem.

11 KOMENTARZE

    • W Polsce katolickiej – ale czy tylko ?
     Przypomnijmy, że mamy XXI w.
     Polska to kraj ŚWIECKI (konstytucja głupcze)- tolerancji na różne przejawy kultury, tradycji i światopoglądów.
     Stosowano tą zasadę już w XVI w !
     Ale ty chyba mentalnie ugrzązłeś w średniowieczu
     Już w XVI wieku tysiące Szkotów znalazło schronienie w Polsce
     oraz przyczyniło się do wzmocnienia ekonomicznego,
     a nawet militarnego Polski !
     -co znalazło nawet odzwierciedlenie w polskiej literaturze narodowej
     – sienkiewiczowski Hassling-Ketling of Elgin – bohater książek Potop i Pan Wołodyjowski Henryka Sienkiewicza.
     (przydatne na maturze – powodzenia młodzieży !!!!)
     Ale to wiedzą wykształceni i kulturalni Polacy
     – do których niestety ciebie ograniczony – prymitywny dzbanie
     nie można zaliczyć !

 1. To jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie (DOSŁOWNIE)
  – ale nie potraficie tego dostrzec,
  nie wiecie nic !
  Choćbym okrążył sto razy Ziemię, wszedł sto razy na Mont Everest,
  (takich już było wielu) nie przeżył bym takiej przygody
  – dostrzegł tego,
  co jest TU tak niedaleko, pod samym nosem !
  – ale nie potraficie tego dostrzec,
  nie wiecie nic !
  Choćbym poleciał na Księżyc (takich też już było wielu) nie przeżył bym tego,
  co jest tu tak niedaleko, pod samym waszym nosem !
  – ale nie potraficie tego dostrzec,
  nie wiecie nic !
  Choćbym miał miliony dolarów i tony złota (takich też już było wielu)
  nie przeżył – dostrzegł bym (za darmo) tego,
  co jest tu tak niedaleko, pod samym waszym nosem !
  – ale nie potraficie tego dostrzec,
  nie wiecie nic !
  W szkole zdobywamy wiedzę, ale żeby z niej naprawdę skorzystać
  – trzeba opuścić szkołę (póki nie jest za późno) 🙂
  – uciec od marazmu rutyny i egzystencjalnej nudy
  i zdążyć nacieszyć się tym darem
  by dostrzec to, co jest ponadprzeciętne i niezwykłe
  wręcz NIESAMOWITE !
  co jest tu tak niedaleko, pod samym waszym nosem !
  – ale nie potraficie tego dostrzec,
  nie wiecie nic !
  KAŻDY WIE TYLE NA ILE SAM SOBIE ZASŁUŻYŁ.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here