Tatar wołowy z pałeczkami Salmonelli

0
760

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Tatar wołowy, 200 g. – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny dodając, iż spożycie żywności zanieczyszczonej Salmonella może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

 

Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z rynku produktu o nazwie: „Tatar wołowy, 200 g”, o numerze partii: 3210312 i dacie przydatności do spożycia: 03.12.2021 rok. Producentem są w tym przypadku Zakłady Mięsne Łuków S.A., które, jak informuje GIS zadeklarował natychmiastowe zatrzymanie produkcji surowych wyrobów mięsnych.

Ponadto producent zadeklarował wykonanie dodatkowego mycia i dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych i maszyn, w tym dodatkowe zamgławianie środkiem dezynfekującym. Sanepid zapewnia, iż przed wznowieniem produkcji zostaną pobrane próby czystościowe. Ponadto zakład, w ramach działań własnych, dokona weryfikacji produkcji poprzez badania w kierunku Salmonella spp. 10 kolejnych partii produkcyjnych. Dodatkowo zakład poinformował wszystkich odbiorców w ramach nadzoru właścicielskiego.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

źródło zdjęcia: komunikat GIS

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here