Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa „na wnuczka”

0
1246

Oszuści regularnie wykonują połączenia telefoniczne do różnych osób m.in. z informacjami o wypadku drogowym spowodowanym przez kogoś bliskiego licząc, że uda im się kogoś oszukać. I mimo licznych apeli oraz przykładów utraty całego majątku w naszym społeczeństwie nadal nie brakuje osób łatwowiernych.

 

 

Kilka dni temu oszust podający się za policjanta wmówił 83- letniej kobiecie, że syn spowodował wypadek śmiertelny. Tłumaczył, że aby uniknąć kary trzeba zapłacić pieniądze. Seniorka z powiatu złotoryjskiego uwierzyła w wymyśloną historię, spakowała ponad 50 tysięcy złotych i przekazała je przybyłemu do mieszkania taksówkarzowi.

„Okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej, również telefonicznie otrzymał zlecenie odebrania przesyłki i pilnego dostarczenia jej do innego miasta. Mężczyzna w porę zorientował się, że zarówno on jak i kobieta mogli zostać celowo wprowadzeni w błąd. Wrócił do mieszkania i pieniądze w całości zwrócił pokrzywdzonej 83-latce.” – tłumaczy mł. asp. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

W tej sprawie policjanci prowadzą teraz dalsze czynności. Pamiętajmy, niespodziewane telefony osób podających się za wnuków, siostrzeńców ale i policjantów czy też pracowników różnych instytucji mogą zakończyć się utratą zarówno danych osobowych jak i pieniędzy. W przypadku jakiegokolwiek podejrzanego telefonu radzimy skontaktować się z Policją za pomocą numeru alarmowego 112.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here