Szukasz pracy? Spróbuj swoich sił jako opiekunka w Niemczech!

0
368
VE

Jesteś osobą empatyczną i cierpliwą? Lubisz pomagać innym? Jeśli tak, to praca opiekunki osób starszych jest dla Ciebie! Coraz więcej niemieckich rodzin poszukuje opiekunek z Polski dla swoich bliskich. A dlaczego akurat z Polski?

 

Polska opiekunka zajmuje się podopiecznym niezgorzej, a nawet z większą troskliwością niż niemiecka. Wynika to z tego, że członkowie polskich rodzin zazwyczaj mieszkają bardzo blisko siebie, często się odwiedzają i pomagają sobie nawzajem. Typowa polska rodzina jest ze sobą bardziej zżyta i empatyczna niż niemiecka.

Polska opiekunka w Niemczech potrafi zarobić naprawdę dobre pieniądze i to już tylko w jeden miesiąc. Podczas gdy dla nas jest to opłacalny zawód, dla Niemców koszt takiej usługi jest najtańszą ze wszystkich dostępnych możliwości w ich kraju. Więc obie strony są zadowolone!

Niemcy a opiekunka: co jeśli nie znam dobrze języka?

Wahasz się, bo nie wiesz, czy poradzisz sobie z nauką obcego języka? Podpowiadamy: w najczęstszych przypadkach wystarczy znać język w stopniu komunikatywnym. Starsi ludzie zazwyczaj nie oczekują zawiłych historii od opiekunki, tym bardziej że sami wolą je opowiadać. Na ogół wymagane jest, by opiekunka tylko informowała seniora o prostych czynnościach. Mogą to być zdania typu: „Teraz przygotuję obiad”, „zaraz przyniosę kapcie”. Sama widzisz, że nie są to skomplikowane zdania.

Tym bardziej że prawie każda agencja, w tym Veritas Opieka, oferuje pomoc w nauce języka niemieckiego. Poza tym agencja Veritas zawsze stawia do dyspozycji koordynatora, do którego zawsze może się zwrócić o pomoc. Umowa zawarta z firmą jest tworzona po polsku, więc nie musisz się stresować, że czegoś nie zrozumiesz.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości, z pewnością je rozwiejemy. Zgłoś się i pracuj jako opiekunka w Niemczech!

-/Materiał partnera/-VE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here