Szczęśliwy finał poszukiwań 67- letniej kobiety

0
937

To był prawdziwy wyścig z czasem, kilkunastu policjantów, strażaków oraz rodzina, minionej nocy szukało starszej kobiety, której życie mogło być zagrożona. Na szczęście poszukiwania zakończyły się pomyślnie.

 

Wieczorem (13.10.br.) dyżurny lubańskiej komendy przyjął zawiadomienie o zaginięciu 67- letniej mieszkanki powiatu lubańskiego. Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski podjął decyzję o alarmowym wezwaniu policjantów do służby. Obligatoryjnie każdy policjant, również ten będący po służbie rozpoczął poszukiwania zaginionej. Do akcji przyłączyli się także mundurowi z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszyny, Pisarzowic i Siekierczyna oraz rodzina kobiety. Sytuacja nie napawała optymizmem, gdyż warunki atmosferyczne z minuty na minutę stawały się ciężkie, deszcz oraz siarczyste zimno mogły zagrażać zdrowiu a nawet życiu zaginionej.

67-latkę znaleziono po godzinie 1, w kompleksie leśno-łąkowym w Lubaniu, leżała na mokrej trawie. Odnaleźli ją strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Siekierczyna. Kobieta była przytomna, ale wyziębiona. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy medycznej. Po zbadaniu okazało się, że jej stan jest dobry i seniorka wróciła do rodziny.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski składa, wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach osoby zaginionej. Dziękuje za wyjątkową ofiarność i profesjonalizm jakie towarzyszyły działaniom ratowniczym w wyniku, których odnaleziono zaginiona kobietę.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here