Sypią się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych

15
1782

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, lwóweccy policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez naszych mieszkańców. Najważniejszy jest wspólny cel – ochrona zdrowia ludzkiego. Wobec rosnącej fali zakażeń, policjanci będą bardzo konsekwentnie i zdecydowanie podchodzić do osób świadomie łamiących przepisy.

 

Od 10 października na terenie naszego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią. Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością.

Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców powiatu lwóweckiego jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID – 19. Pamiętajmy, że lekceważenie przepisów może narazić nas samych oraz inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia, spodziewajmy się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Tylko w weekend policjanci ujawnili 34 wykroczenia dotyczące obostrzeń sanitarnych. 16 z nich zakończyło się wystawieniem mandatu. Kolejne dwa dni to 19 wykroczeń i 10 mandatów.

Od 10 października br. lwóweccy policjanci ujawnili łącznie 53 wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń. 26 z nich zakończyło się mandatami karnymi oraz wnioskami o ukaranie do sądu.

Policjanci nie od dziś apelują do mieszkańców o obostrzeniach, o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do obowiązujących przepisów. Pandemia w naszym kraju trwa od marca. Nadszedł okres jesienno-zimowy, czas kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa. Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakryjmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu. Dbajmy o seniorów, którzy są w tzw. grupie ryzyka zakażenia. Pomagajmy sobie wzajemnie. To wszystko jest naprawdę dla naszego bezpieczeństwa. Szanujmy pracę służb, które pomagają nam na co dzień. Pamiętajmy, że oni są w samym sercu pandemii i narażają zdrowie własne i swoich bliskich, by ratować ludzi, by mieszkańcy byli bezpieczni, by wygrać z pandemią.

 

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski / red /-

15 KOMENTARZE

 1. Wiem że zdrowi ludzie nie powinni nosić maseczki tylko ludzie chorzy to raz, ludzie którzy opiekują się chorymi to dwa, więc tak na prawde rząd przedstawił wszysykich jako chorych…..

 2. ludzie i tak noszą maseczki zsunięte na brodzie i najwyzej jak widzą patrol to zasłaniają usta i nos, przed biedronką grupa seniorów smiała sie tak z przejezdzajacego patrolu, ze “tym razem im sie upiekło”, że nie zostali złapania, patologia

 3. Nasi wspaniali policjanci dają świetny przykład, jeżdżą bez maseczek, wychodząc z auta-jeden ubiera maskę drugi nie….i podchodzą do większej grupy ludzi…potem wlepiają mandaty…

 4. Nie przyjmujcie mandatów i nie noscie maseczek trzeba pisać oświadczenia żeby Was do szpitala nie zabierali i w razie konieczności nie podlaczali pod respirator jak będzie taka konieczność jak nie na wirusa to po co macie ewentualnie blokować miejsca dla “oszołomów ”
  co wierzą w covid życzę zdrowia i trochę rozumu ale to wszystko jest teoria spiskowa chcą Was zniewolic i zniszczyć masakra jakaś taki ból założyć maseczke

 5. Ludzie zacznijcie myśleć szpitale dostają ekstra kasę za pacjentów z covid teraz POZ. Testy sa fałszywie pozytywne, gdzie są ci chorzy umierający na covid? Globalna ściema a wy idioci podłączeni do TV spijcie i patrzcie jak wam odbierana jest wolnosc pod pretekstem walki z mniemaną pandemią. Działania rządu są nielegalne do takich obostrzeń wymagana jest ustawa, stan wyjątkowy, a nie rozporządzenia. Zapomnieliście co prof. Szumowski mówił, że maska nie chroni. A Pan Pinkas że maska ma przypomnieć ludziom że mamy pandemie. W Niemczech powstała komisja składająca się z prawników i lekarzy którzy będą zaskarżać rząd w sprawie lockdownu i bezprawnych obostrzeń. No tak ale wy dalej wierzycie w terrorystów którzy zaatakowali WTC. Ludzie obudźcie się bo zaraz będzie za późno! Nie zdziwię się jak jakiś cenzor usunie ten wpis. To za karę za brak prawomyślnosci.

 6. Przecież te mandaty są bezprawne stróże prawa nie znają prawa, a redakcja cenzuruje wypowiedzi ile bierzecie za tą narrację? Żeby takie obostrzenia mogły być wprowadzone musi być ustawa, a nie rozporządzenia zapytajcie pierwszego z brzegu prawnika. A ustawa bezkarność plus nie zastanawia was??? Ludzie zacznijcie myśleć wirusy są i zawsze były ale pandemii nie ma a testy sa w większości fałszywie dodatnie stąd mamy tyle bezobjawowo chorych

 7. Czy naprawde wszyscy z was pracują w szpitalu i dlatego mogą wypowiadać się, że ludzie na covid nie umierają? Czy tak bardzo musicie podnosić sobie samoocenę “jaki to ja nie jestem ważny, nie dam się zniewolić” i kłócić się z policjantem, ochroniarzem w sklepie, bo nie potraficie założyć maseczki na kilkanaście minut? Po co psuć nerwy sobie i innym, nie rozumiem. Przecież to nie wymysł tych osób tylko nakaz odgórny. Jedźcie protestować do Warszawy, a nie wyżywacie się na ludziach wykonujących swoją pracę. Masakra. Przy takich liczbach zaraz naprawdę zaczniecie widywać ciała na ulicach, bo nie będzie miejsc w szpitalach. No znikąd się miejsca ani personelu nie wyczaruje. Dalej się wykłócajcie o niezakładanie maseczki, niech cały personel trafi na kwarantanne, dopiero bedzie smiesznie bo nie bedzie komu leczyć.

 8. Popieram przedmówce Covid23, tzn. antycovidowcy powinni mieć przy sobie oświadczenia następującej treści: “Ja niżej podpisana/y, będąc w pełni władz umysłowych, świadomie zrzekam się leczenia w przypadku zarażenia rzekomym wirusem SARS-CoV-2. Jako ewentualną formę leczenie proszę o zastosowanie terapii a la Bolesław Prus, czyli: “(…) położyć na sosnowej desce i wsadzić w piec na trzy zdrowaśki. Ozdrowieje wnet, jakby kto ręką odjął!”.
  Dziękuję i pozdrawiam wszystkich rozważnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here